Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriBTC ve kripto para yasası onaylandı: El Salvador'dan sonra kriptoyu ilk yasallaştıran...

BTC ve kripto para yasası onaylandı: El Salvador’dan sonra kriptoyu ilk yasallaştıran ülke belli oldu

BTC ve kripto para yasası onaylandı: El Salvador'dan sonra kriptoyu ilk yasallaştıran ülke belli oldu

Ukrayna, Bitcoin ve kripto varlıklar için düzenleyici bir çerçeve benimseyen en son ülke oldu. Ukrayna parlamentosu, tüm kripto para ve sanal varlıklara yasal statü kazandıran Sanal Varlıklar Tasarısı’nın lehine oy kullandı. Tasarı 300 kabul oyu alırken ve sadece iki ret aldı.

Ukrayna, BTC ve kripto para yasa tasarısını onayladı

Parlamento, cumhurbaşkanının tavsiyelerini karşılayan bir yasa tasarısını son haliyle onayladığı için BTC artık Ukrayna’da yasal. Bununla birlikte, ülke Bitcoin’i yasal bir para birimi hale getirmedi.

Ukrayna dijital dönüşüm bakanı Mykhaylo Fedorov yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yeni yasa, ülkemizde iş geliştirme için ek bir fırsattır. Yabancı ve Ukraynalı kripto şirketleri yasal olarak faaliyet gösterebilecek. Ukraynalılar sanal varlıklar için küresel pazarda rahat ve güvenli bir erişime sahip olacaklar.

Buna göre, tasarı Ukrayna’daki tüm sanal varlıklar için temel bir düzenleyici çerçeve oluşturuyor. Henüz yasal olarak bir ödeme aracı olarak kullanılamamakla birlikte diğer varlıklar, ürünler veya hizmetler için alınıp satılamıyor. Herhangi bir varlık olarak tanımlanan “sanal varlık” terimi, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto parayı ifade ediyor.

Genel hatlarıyla Sanal Varlıklar Tasarısı

Tasarı, kripto varlıkları Ukrayna’nın finansal ve düzenleyici sistemine dahil etmek için yasal temel oluşturmanın yanı sıra, vatandaşların kripto paraları tutma ve kullanma haklarını da teyit ediyor. Ayrıca kripto para piyasasındaki tüm katılımcıların hak ve yükümlülüklerini tanımlıyor.

Ukrayna’nın BTC tasarısı, varlığın yasal olarak nasıl ele alınması gerektiğine yönelik bir çerçeve oluşturuyor. Kurumların yatırımcı koruma ve güvenceleri konusunda nasıl davranmaları gerektiğini kapsayan net bir mevzuat kurulmasıyla kriptoya “gri” bir bölgeden çıkma olanağı sağlıyor.

Bu yazının hazırlandığı sırada Bitcoin 40.711 dolardan işlem görüyor.

(Visited 265 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,856.00 2.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,971.37 1.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516922 1.46%
solana
Solana (SOL) $ 48.70 0.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.406309 1.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.94 0.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083951 1.96%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.51%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000186 20.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.72 1.62%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 0.47%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.56 2.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.87 0.60%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.407028 1.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.646327 1.50%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.77 0.61%