Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBTC kritik dirençte reddedildi, sırada 15 bin dolar mı var? (Bitcoin fiyat...

BTC kritik dirençte reddedildi, sırada 15 bin dolar mı var? (Bitcoin fiyat analizi)

BTC kritik dirençte reddedildi sırada 15 bin dolar mı var Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin fiyat hareketi, 18 bin dolarlık uzun süreli direnç seviyesinden önemli bir ret gördükten sonra hızlı bir düşüş yaşıyor.

Destek seviyesi 15 bin doları geçemezse, Bitcoin boğalarının işleri çok zor olacaktır.

Günlük grafiğe bakıldığında, fiyat düşen kama formasyonunda dalgalanıyor. Formasyon genellikle yukarı yönlü kırılması halinde düşüş trendinde bir tersine dönüş modeli olsa da, 18 bin dolar direncinden ve aynı bölgede bulunan 50 günlük hareketli ortalamadan reddedildiği için, fiyat üst sınıra ulaşamadı.

Şu anda, başka bir önemli bir destek seviyesi kalmadığından, 15 bin dolar alanına bir düşüş mümkün gibi gözüküyor.

Diğer taraftan, 15 bin dolar bölgesi ve düşen takozun alt trend çizgisi çok yakında duruyor. Yani fiyatın bir kez daha 18 bin dolar seviyesine doğru itme şansını artırıyor. Söz konusu destek seviyesi kırılırsa, yeni bir düşüşe neden olabilir.

9D22F1EE DE5E 4226 BD24 BC584610441A
TradingView


Bitcoin 4 Saatlik Grafiği:

Bitcoin 4 saatlik zaman diliminde, daha yüksek zaman dilimine benzer şekilde klasik bir ayı piyasası yapısı gelişiyor. Fiyat, yakın zamanda oluşan yükseliş eğilimi çizgisinde başarısız olduktan sonra 16.800 dolarlık küçük destek seviyesinin altına düştü. Bu seviye ve kırılan trend çizgisi artık direnç görevinde olup, önceki seviye fiyatı aşağı doğru baskılıyor.

Ayrıca, RSI göstergesi aşırı satım durumundan toparlanırken, 50’nin çok altında ve fiyatı 15.500 dolarlık kilit alana çekebilecek güçlü bir düşüş momentumunu gösteriyor.

EDB46ECD DE20 4FCE 9C56 1887DF73827D
TradingView

Bitcoin Borsa Balina Oranı

Borsa Balina oranı metriği, balinaların borsalara akışının, günlük toplam girişlere bölünmesiyle hesaplanır ve balina davranışını göstermek için kullanılıyor. 2018’deki ayı piyasasının son döngüsü ve ilk aşamasında, birçok balina getirilerini korumak için coinlerini borsalarda sattığından, bu metrik o zamanlar yükselişteydi. Bu davranış büyük bir düşüş trendine yol açmıştı. Fakat, fiyat toparlanmaya başladığında, metrik ikinci aşamada bir düşüş trendi başlatmıştı.

İlginizi çekebilir:  SEC, Coinbase borsasına dava açtı!

Son zamanlarda Bitcoin balinalarının diğer piyasa oyuncularına göre borsalara daha az coin yatırmaları nedeniyle aynı davranışın görülmesi, bir fiyat tabanının yakın olabileceğine işaret ediyor. Ancak bu, FTX’in çöküşü dolayısıyla, balinaların borsalara güveninin sarsıldığını da gösteriyor olabilir. Balina Oranı metriğindeki bu düşüş, potansiyel bir arz şokunu tetikleyebilir ve Bitcoin fiyatında bir dip oluşumuna yol açabilir.

3C1977C4 04AC 4189 A7A5 C7E572396AF0
CryptoQuant
(Visited 91 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz