Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBTC için felaket senaryo geldi! 10 bin dolara düşebilir

BTC için felaket senaryo geldi! 10 bin dolara düşebilir

BTC için felaket senaryo geldi 10 bin dolara düşebilir

Kripto dünyasının çok takip edilen analistlerden biri olan Nicholas Merten, Bitcoin’de 10 bin dolarlık seviyeye doğru bir düşüş olasılığı olduğunu belirtti. Çarpıcı bir iddia ortaya attığını vurgulayan Merten, ABD’nin muhtemel bir ekonomik durgunluk yaşaması ve Fed’in sıkılaştırıcı politikalarının bu düşüşü tetikleyebileceğini öne sürdü.

YouTube’daki DataDash kanalında 512 bin takipçisine seslenen analist Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının 10 bin dolara kadar gerileyebileceğini dile getirdi.

Merten, 2021 yılında yaşanan konsolidasyon sürecine atıfta bulunarak, “Bu düşünce şaşırtıcı olabilir, ancak şu andaki seviyeden %63 daha düşük bir fiyatı görmeye hazır olmalıyız. 10 bin dolarlık seviye mümkün” şeklinde konuştu.

Kripto para piyasasında likiditenin şu anda çok düşük seviyelerde olduğunu vurgulayan Merten, muhtemel bir ekonomik durgunluk ve FED’in faiz politikalarına dikkat çekti:

“Bitcoin daha önce hiç ekonomik durgunluk döneminde bulunmadı. Ayrıca, piyasadaki likiditenin azaldığı bir dönemdeyiz. Beklentilerimizi daha makul bir şekilde ayarlamalıyız. Evet, bahsettiğim senaryo olumsuz bir senaryo, ancak likiditenin azalmakta olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Bitcoin’in tarihindeki yükselişler genellikle Federal Rezerv’in politikalarını destekleyen bir dönemde gerçekleşti. Gelecekte aynı trendi görmek mümkün olmayabilir.”

BTC fiyatı ne durumda? 

FED’in kararı sonrasında güçlü durmayı başaran BTC, 26 bin dolarlık seviyeyi korumayı başarmıştı. Kararın ardından genel olarak stabil kalan BTC, 27 bin dolarlık seviyeyi yine de aşmayı başardı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda ise Trendkoin canlı verilerine göre 43,976.00 USD seviyesinde yer alıyor.

(Visited 101 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz