Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBTC felaket senaryosu Citigroup'tan geldi! Ters rüzgar esebilir

BTC felaket senaryosu Citigroup’tan geldi! Ters rüzgar esebilir

BTC felaket senaryosu Citigroup'tan geldi Ters rüzgar esebilir

Piyasalar borç tavanı krizini geride bırakırken, hazine yeni bir nakit dengesi oluşturma çabası içinde. Bu durumda da kripto para birimlerinin zorluklarla karşılaşması kaçınılmaz hale geliyor.

Devam eden resesyon ve belirsizlikle birlikte Citigroup analistleri, kriptolar ve BTC için yaşanabilecek tüm zorlukları değerlendirerek görüşlerini paylaştı.

İşte tüm detaylar…

Bitcoin için ters rüzgar beklentisi

Citigroup’un araştırma stratejistlerinden Alex Saunders fikirlerini dile getirdi. Hazine hamlesiyle birlikte, Bitcoin için olumsuz bir ters rüzgar olasılığı ortaya çıktı. Citi, düşüş dönemlerinde riskli varlıkların performansını analiz etti ve daha yüksek volatiliteye ve düşük getirilere karşı savunmasız olduklarını tespit etti. Bu nedenle, Bitcoin ve Ethereum için yakın vadeli görünüm pek parlak değil.

Stratejistler, her iki kripto paranın da bu senaryolarda ortalama negatif getiri sağladığına dikkat çekti. Ayrıca BTC’nin ortalamada önemli ölçüde düşük performans sergilediğini vurguladı.

BTC felaket senaryosu Citigroup'tan geldi Ters rüzgar esebilir

Hazine’de azalan nakit ve kripto paralar

Hazine için para tutan TGA’nın pandemi döneminde balon yapmasıyla ilgili hala zorluklarla karşı karşıya. Geçen yıl genişlemiş olsa da şu anda hiç olmadığı kadar düşük bir seviyede. Bu nedenle Hazine, yükümlülüklerini ödemeyebilmek için 1 trilyon doların üzerinde tahmin edilen bono satışları yoluyla azalan nakiti desteklemek zorunda kalacak. Bu arz patlaması da bankacılık sektöründen likiditeyi çekecek ve kısa vadeli fonlama oranlarını artırabilecektir.

Bu durum, yeni yeni kurtulmakta olan kripto varlık yatırımcıları için pek de iyiye işaret değil. BTC, Cuma günü bir yükseliş yaşadı, ancak hala birkaç haftadır kıramadığı 27.000 dolar seviyesinin etrafında seyrediyor.

BTC felaket senaryosu Citigroup'tan geldi Ters rüzgar esebilir

Kripto paraların durumu ve stratejistlerin görüşleri

Stratejistler, kripto piyasalarının ABD’nin borç ödeyememe korkusuyla bağıntılı olmadığını belirtiyorlar. Olumsuz gelişmelerde satışlar yaşanırken, olumlu haberler üzerine ise yükselişler görülüyor.

Stratejistler, kripto paraların geleneksel finans kurumlarıyla ilgili sorunlar yaşandığı dönemlerde genellikle iyi performans sergilediğine dikkat çektiler. ABD hükümetinin temerrüde düşme riski ise kripto varlıklar için pek de olumlu bir görünüm çizmiyor.

Stratejistler, hisse senedi piyasasındaki endişeler hafiflediğinde Bitcoin’in daha iyi performans gösterdiğini belirterek şunu vurguladılar:

“Teorik olarak ABD hükümeti kadar etkili bir kurumun potansiyel temerrüdü, merkezi olmayan teknolojiler ve sistemler için iyiye işaret olsa da, kripto endüstrisinin henüz emekleme aşamasında olduğu ve düzenlemelerin henüz iyi tanımlanmadığı göz önüne alındığında durum şu anda böyle olmayabilir. Bir başka teori de, borç tavanının yükseltilmemesinin ABD hükümetinin borcunun azalmasına ve mali açığın düşmesine yol açacağı ve dolara daha fazla güvenilirlik sağlayacağıdır.”

BTC felaket senaryosu Citigroup'tan geldi Ters rüzgar esebilir

BTC geleceği ve fiyat aralığı

Cuma günü Senato, ABD borç tavanını askıya aldı ve hükümet harcamalarına kısıtlamalar getiren bir yasayı kabul etti. Bu önlem şimdi Başkan Joe Biden tarafından imzalanmayı bekliyor.

Yılbaşından bu yana BTC, %60 civarında bir toparlanma yaşadı. Ancak bu iyimserlik, %64’lük bir düşüş yaşadığı en kötü ikinci yıl olan 2022’nin ardından geldi. City Index kıdemli piyasa analisti Fiona Cincotta, Bitcoin’in 26.500 dolar civarında destek bulduğunu belirtirken, 25.000 doların altına düşmesinin daha derin bir satışı tetikleyebileceğine dikkat çekti.

(Visited 77 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz