Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBTC arzının yüzde 45.6’sı Bitcoin balinalarında

BTC arzının yüzde 45.6’sı Bitcoin balinalarında

Bitcoin balinalarının stratejisi, kripto piyasasının çökmesine rağmen devam ediyor

Bitcoin balinaları

Kripto analiz şirketi Glassnode verilerine göre, bin BTC’den fazla tutan Bitcoin balinaları, mevcut kripto piyasası çöküşü sırasında istikametlerini değiştirmedi ve yine cüzdanlarında büyük miktarlar biriktirmeye devam ediyorlar.

Bitcoin balinalarının birikimi

Büyük oyuncular agresif şekilde borsalardan her ay ortalama 140 bin BTC satın alıyorlar. Bu dinamik, 8,69 milyon BTC’lik balina cüzdanlarının toplam Bitcoin arzında %45,6’lık bir yoğunlaşma meydana getirmiş durumda.

Balinalar tarafından Bitcoin birikimi Nisan’dan ve Haziran sonuna kadar artış gösterdi. Diğer taraftan, birikim oranı hem 2020 hem de 2021’in ikinci yarısının boyutunu çoktan geçti fakat, 2021’in ilk yarısının gerisinde kaldı. Toplam arzın yüzde 45,6’sı ise tarihi bir oran olarak kabul edilebilir.

Kripto okyanusunda yaşam

Çöküş süreci tamamlanmadan ve yeni ivme başlamadan önce Bitcoin arzının en az yüzde 50’sinin birikip birikmeyeceği henüz belli değil; ancak Bitcoin balinalarının artık süreçte daha fazla etkiye sahip olduğu söylenebilir ve bu pek de iyi bir sinyal olarak kabul edilmiyor.

Bunun yanısıra, Glassnode tweet’lerine göre, balinalar agresif şekilde BTC satın alma konusunda yalnız da değiller.

Karides olarak adlandırılan cüzdanlar olan 1 BTC’den az tutanlar da, Mart 2020’den bu yana görülmemiş bir hız ve yoğunlukta birikim yapıyorlar. İstatistiklere göre, karidesler ayda ortalama 36.750 BTC satın alıyor ve mevcutta toplam arzın yüzde 5,87’sine denk gelen 1,12 milyon adet Bitcoin’i kontrol ediyorlar.

Ancak görünüşe göre tüm karidesler sürece dahil değil; çünkü kripto para piyasasında tüm karidesler Bitcoin satın alsaydı balinaların yiyebileceği pek bir şey kalmazdı.

(Visited 106 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kripto Analisti Fantom (FTM) Fiyat Hedefini Açıkladı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel