Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriBSC ağı patlama yaşıyor : İşte nedenleri ve ağda zirveye ulaşan Metaverse...

BSC ağı patlama yaşıyor : İşte nedenleri ve ağda zirveye ulaşan Metaverse oyunları!

Binance Smart Chain, BSC

Bireysel yatırımcıların Binance Smart Chain’e akın ettiğini gösteren üç önemli rakam bulunuyor. Bunlar günlük token transferleri, kullanılan günlük gas ve aktif BSC adresleridir.

İlk olarak, günlük token transfer tablosuna bir göz atalım. Bu bilgi grafiği, Binance Smart Chain’de her gün token transferlerinin sayısını gösterir.

Binance Smart Chain’in kullanıcı etkinliğinin zirveye ulaştığı Temmuz ayında, günlük token transferleri 12,5 milyon civarındaydı. Bugün yani 31 Ekim itibariyle, BSC’deki günlük token transferlerinin sayısı 15 milyona yaklaşıyor. Bu da BSC için kullanıcı talebinin yeni zirvelerde olduğunu gösteriyor.

chart 1
Binance Smart Chain günlük token transfer tablosu BSCSCAN.COM

Doğal olarak Binance Smart Chain üzerindeki token transferlerinin sayısı arttıkça gas olarak kullanılan BNB miktarı da aynı anda arttı. Günlük BNB olarak ödenen gas miktarı, Temmuz ayında görülen 2.000 milyar BSC’nin biraz altında, 1.750 milyarın üzerinde seyrediyor.

BSC’de, Ethereum’un işlem maliyetlerini karşılamak için ETH’ye güvenmesine benzer şekilde, kullanıcıların BNB ile işlem ücretlerini ödemesi gerekir.

chart 1 1
Binance Smart Chain günlük gas kullanımı BSCSCAN.COM

Bu nedenle, BSC’deki toplam gas tüketiminin artması, BNB değeri üzerinde olumlu bir etkiye yol açar.

Son haftalarda, BNB önemli ölçüde yükseldi ve haftalık zirvede yaklaşık 400 dolardan 520 doların üzerine çıktı. Ayrıca 2021’in başından bu yana, BSC’deki aktif adreslerin sayısı hızla arttı. Sadece son iki ayda bu rakam 1,25 milyondan 2 milyona yükseldi.

BNB ralli yapmaya devam ederken ve Binance Smart Chain’deki kullanıcı etkinliği artarken, bakmaya değer birkaç önemli şey daha bulunuyor.

Launchpool ve Launchpad projeleri ivmeyi arttırabilir

İlk olarak, Binance Launchpool ve launchpad’den çıkan projeler büyük olasılıkla önümüzdeki aylarda güçlü bir performans gösterecek.

Örnek olarak, Güneydoğu Asya’da büyük bir kullanıcı tabanına sahip en büyük zincirler arası cüzdan olan Coin98, Binance Launchpad’den çıkış yaptıktan sonra tamamen seyreltilmiş değerlemede 4 milyar dolara yakın işlem görüyor.

İkinci olarak, Binance Smart Chain üzerindeki DeFi protokollerinin önümüzdeki aylarda güçlü bir performans göstermesi bekleniyor.  DappRadar’ın 2021 3. çeyrek raporuna göre, Binance üzerinde Defi etkinliği 2020 yılından bu yana 487% arttı.

Son olarak, Güneydoğu Asya’dan kullanıcılar kripto oyun pazarını beslemeye devam ettikçe, BSC içindeki GameFi sektörü büyümeye devam edecek.

Metaverse oyunları gelişmeye devam edecek

alice my

Axie Infinity dalgasını ilk başlatan Vietnam, Tayland ve Filipinler, çoğunlukla BSC manzarasına odaklanıyor. Örneğin Binance Launchpad’de başlatılan My Neighbour Alice, geçen hafta %33 arttı ve 279 milyon dolarlık bir değerlemeyle işlem görüyor.

My Neighbour Alice , muhtemelen, kullanıcıların oyunu test edip geri bildirim bırakabilecekleri, yaklaşan alfa öncesi testi nedeniyle toplandı.

Binance Smart Chain’de uzay temalı bir kripto oyunu olan MetaWars, oyun fragmanını yayınladıktan kısa bir süre sonra 650 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş bir değerleme ile işlem görüyor. MetaWars, büyük olasılıkla uzay temalı NFT’ler, staking ve yaklaşmakta olan RPG oyunu beklentisi nedeniyle geçen hafta iyi performans gösterdi.

Bu yılın dördüncü çeyreği boyunca, Binance Smart Chain üzerindeki DeFi, GameFi ve metaverse projeleri, kullanıcı etkinliği ve kullanıcı tutma gücü güçlü kaldığı sürece gelişmeye devam edebilir.

Anahtar konu, Binance Smart Chain’in artan kullanıcı etkinliği nedeniyle ağın geçen hafta gördüğü işlemlerdeki darboğazları ve gecikmeleri önlemesi olacaktır.

Yeni kullanıcı akışının BSC ekosistemini genişletmeye devam etmesini sağlamak için ağ tıkanıklığını çözmek çok önemli bir husus olarak öne çıkacaktır.

(Visited 482 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakforbes
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,064.45 3.84%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,796.25 5.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542811 4.22%
solana
Solana (SOL) $ 42.91 5.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.382605 1.94%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.26 7.49%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.070518 1.73%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.77 7.27%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.62 9.50%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.12 2.37%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.52 3.37%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3757 3.83%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.940527 2.79%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.63 10.82%