Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBorsalardan Bitcoin Çıkışları Yaşanıyor: Etkisi Ne Olur?

Borsalardan Bitcoin Çıkışları Yaşanıyor: Etkisi Ne Olur?

Borsalardan Bitcoin Çıkışları Yaşanıyor: Etkisi Ne Olur?

Zincir üstü veriler, Bitcoin borsa çıkışlarının son zamanlarda arttığını gösteriyor. Borsalardan çıkarılan BTC’ler, yükselişin habercisi olabilir.

Bitcoin Borsa Çıkışları Artıyor

CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği gibi yatırımcılar, son zamanlarda borsalardan 60 binden fazla BTC çekti.

Buradaki ilgili gösterge, tüm merkezi borsaların cüzdanlarına giren veya çıkan net BTC miktarını ölçen “net akış” verisidir. Metriğin değeri, girişler ve çıkışlar arasındaki fark alınarak basitçe hesaplanır.

Bu göstergenin değeri sıfırdan büyük olduğunda, piyasada çıkışlardan daha fazla giriş olduğu anlamına gelir. Böyle bir eğilim uzadığında, kriptonun fiyatı düşebilir.

Öte yandan, net akışın negatif değerleri, yatırımcıların şu anda net sayıda coin çıkardığını gösteriyor. Bu tür bir eğilim, piyasadaki satın alma baskısını gösterebilir ve dolayısıyla BTC’nin fiyatı için yükseliş olabilir.

Bitcoin borsa net akışının geçen aydaki eğilimini gösteren bir grafik:

R4GXXoW 505e95ab869bf15218334a66497243dc6319fac2488767822f9a3c9919886ba4
Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi Bitcoin borsa net akışı, son üç gün içinde bazı olumsuz artışlar kaydetti.

Göstergenin değerindeki bu aşağı yönlü dalgalanmalar, borsalardan çekilen 61 bin BTC’yi gösteriyor.

Kriptonun fiyatı aylardır zorlu bir mücadele veriyor, bu nedenle bu tür taze talep, kripto para için yapıcı olabilir ve en azından geçici olarak işleri tersine çevirmesine yardımcı olabilir.

(Visited 616 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  AntPool yanlışlıkla ödenen 3 milyon dolarlık işlem ücretini iade ediyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz