Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBorsalara Yüklü Miktarda BTC ve ETH Girişleri Oluyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Borsalara Yüklü Miktarda BTC ve ETH Girişleri Oluyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Borsalara Yüklü Miktarda BTC ve ETH Girişleri Oluyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

Arada gerçekleşen rahatlama rallilerine rağmen, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere kripto paralar büyük düşüş gerçekleştirdi ve bu da ayıların piyasayı kontrol ettiği anlamına geliyor.

Zincir üstü veri analitiği platformu CryptoQuant, yakın zamanda makro iklimin düşüş eğilimini daha da hızlandırdığı için metrikleri açıkladı. CryptoQuant verileri, iki önemli göstergeyi göz önünde bulundurarak satış baskısını doğruladı.

Analitik firması şunları söyledi:

Bu hafta borsaya gönderilen varlıklar ve Fonlama Oranları, hem Bitcoin hem de Ethereum’daki satış baskısını doğruladı.

Ayrıca, Fed’in 2023’te yüzde 4,6’ya varan bir faiz artışı beklediği için makro koşullara da değindi.

Görünüşe göre borsalar son zamanlarda büyük bir BTC ve ETH akışı gördü. Genellikle yatırımcılar, elden çıkarma niyetinde olduklarında varlıklarını borsalara taşırlar. Sonuç olarak, borsa akışındaki bir artış, düşüşün devam edeceği hissini piyasaya verir.

CryptoQuant BTC Exchange Netflow endeksi şu anda 7 günlük ortalamaya kıyasla düşük bir değer gösterdiğinden, girişler bu dönemde genel olarak arttı. Ek olarak, borsalardaki BTC rezervi, satış baskısını gösteren son zamanlarda bir artış gördü.

ETH Exchange Netflow değeri 7 günlük ortalamanın üzerinde kaldığı için borsalar son zamanlarda artan bir ETH akışı gördü. CryptoQuant analizi, ETH’lerin bu girişlerinin güncellemeden hemen önce gerçekleştiğini vurguladı.

Ayrıca, türev piyasalar da BTC ve ETH için olumsuz etki yaratıyor. Her iki varlık için de Fonlama Oranları negatif kaldı, bu da yatırımcıların short pozisyon açtığını gösteriyor.

Bununla ilgili olarak firma, şunları söyledi:

The Merge yaklaştıkça, ETH için fonlama oranları şimdiye kadar kaydedilen en kötü oranlardı.

Yukarıdaki iki ölçüm grubuna ek olarak, borsalara para gönderen balinalardan artan aktivite görmeye devam ediyoruz, bu da satış baskısını doğruluyor.

(Visited 111 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Microstrategy Bitcoin satın aldı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz