Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaNFT HaberleriBored Ape NFT fiyatı bir haftada yüzde 32 düştü

Bored Ape NFT fiyatı bir haftada yüzde 32 düştü

Bored Ape Yacht Club NFT'nin taban (veya giriş seviyesi) fiyatı, Cumartesi günkü Otherside arazi satışından bu yana önemli ölçüde düştü.

Bored Ape NFT fiyatı bir haftada yüzde 32 düştü

Görünüşe göre geçen hafta Bored Ape NFT’lerde yaşanan heyecan çabuk soğumuş gibi.

APE fiyatı düşerken Bored Ape NFT’leri Mart ayından beri en düşük giriş fiyatına düştü

Cumartesi günü Otherside metaverse NFT arazisi mint’i (basım) öncesi, geçen hafta her şey Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminde aranıyordu. ApeCoin (APE) fiyatı yükseliyordu ve NFT’ler rekor fiyatlara çıktı ve çabucak satıldı.

Arazi satışındaki başarıya rağmen şimdilerde bir gerileme yaşanıyor. Yuga Labs’in satış formatına duyulan tepkilerin etkisi hızlı oldu gibi görünüyor. İlk mint ve ikincil satışlar arasında bugüne kadar neredeyse 1 milyar dolar fark oluştu.

Şimdi, en büyük OpenSea pazarındaki en ucuz BAYC NFT, 105 Ether veya yaklaşık 292 bin dolardan listeleniyor. Geçen Cuma 152 ETH veya yaklaşık 429 bin dolarlık rekor fiyattan dramatik bir düşüş görünüyor. Birkaç günde 137 bin dolarlık bir düşüş.

18AD1301 0033 4E58 9994 219B779B2DAA
Bir Bored Ape’in taban fiyatı Cumartesi gününden bu yana hızla düştü. Resim: NFT Price Floor

NFT ekosistemi, geçitiğimiz hafta, Yuga Labs’ın Otherside oyununda sanal arazi sağlayan Otherdeed NFT’lerinin satışından önce karışmıştı. Nitekim ApeCoin fiyatı sıçradı, bazılarıysa  ücretsiz bir The Otherside almak için, Bored Apes’e büyük para harcadılar.

Fakat satış sonrası ivme yavaşladı. APE geçen haftaki en yüksek fiyatından yüzde 45 düştü ve bir Bored Ape Yacht Club NFT için taban fiyat şimdi yaklaşık yüzde 32 geriledi.

NFT Price Floor verilerine göre, bir aydan uzun süredir Bored Apes, ilk defa 300 bin doların altında bir fiyatla satışa sunuldu.

BAYC hala çok değerli

Öte yandan, Bored Ape hala değerli bir proje ve bu taban fiyatta bile, 10 bin NFT’nin toplam değeri 2,9 milyar dolardan fazla. Birçok NFT’si nadir veya arzu edilir olarak görülüyor.

Geçtiğimiz hafta, BAYC’ın kendisi, CryptoSlam verilerine göre, 142 milyon dolarlık NFT satışıyla koleksiyonun satış toplamı 2 milyar doları geçti.

(Visited 139 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel