Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBONK coin değerinin yarısını kaybetti, 7 Ocak kripto piyasası incelemesi

BONK coin değerinin yarısını kaybetti, 7 Ocak kripto piyasası incelemesi

Solana'daki ralliyi körükleyen meme coin, son birkaç gün içinde değerinin yarısını kaybetti

BONK coin değerinin yarısını kaybetti 7 Ocak kripto piyasası incelemesi

Kripto piyasasında son günlerde, Solana’daki BONK coin kaynaklı bir ralli, Ethereum’un kullanım oranı iyileşmesi gibi ilginç şeyler oluyor.

Yukarıda belirtilen olaylar, kısa vadeli doğasına rağmen, aslında bize önemli bir sinyal de veriyor. Yatırımcılar kripto piyasasında bir toparlanmayı zorlamaya çalışıyor, ancak bunun olmasına izin vermeyen bazı yapısal faktörler bulunuyor.

BONK gibi meme coinlerdeki ralliler, özellikle uygun piyasa yapıcılığı ve likidite olmadan, neredeyse her zaman kısa ömürlü olurlar.

Bonk, belirli NFT koleksiyonlarının sahipleri arasında geniş çapta dağıtıldı, bu da bizi tatsız bir sonuca götürüyor: meme varlığındaki son 3 gündeki yüzde 56’lık düzeltme, kar realizasyonunun yalnızca başlangıcı.

Meme coinlerin fiyatı herhangi bir zamanda düşebilir ve daha da fazla düşüşü durduracak bir satın alma gücü bulunmaz. Ancak Bonk coin hala liste fiyatının çok üzerinde işlem görüyor. BONK yazım anında 0,00000187 dolardan işlem görüyor.

BONK’un uzun vadeli geleceği belirsiz, ancak yatırımcılar umutlarını yalnızca eğlence için yaratılan meme coin gibi varlıklara bağlamamalı. Aksi takdirde, Shiba Inu’ya benzer bir duruma tanık olunabilir; zira daha önceleri, tokenlere yüksek fiyatlardan girerek fonlarını kaybeden binlerce yatırımcı için bir felakete dönüştüğü defalarca tanık olmuştuk.

Ethereum geri geliyor

Ethereum’un geçtiğimiz iki ayda karşılaştığı sorunlara rağmen, kullanım oranı ve etkinlik yükseliş trendine girdiğinden, ağ açık bir toparlanma yolunda görünüyor.

Likidite ve volatilite açısından piyasadaki genel toparlanma, Ethereum’da da artan aktiviteye yol açıyor. Bunun yanısıra, staking sözleşmelerindeki hacim artışı da ağ için adeta bir yakıt görevi görüyor.

ETH’nin fiyat performansı yeni yılın son birkaç gününde değişmedi. Şu anda, Ether simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor ve bu, yaklaşan bir volatilite dalgasının işareti. Bununla birlikte, kripto paranın hangi yönü seçeceği henüz net değil.

İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

Solana, Bonk coine tepki gösteriyor

Solana’nın son rallisi, son zamanlarda gördüğümüz fiyat toparlanmasının bir parçası olan artan ağ etkinliği gibi, çoğunlukla Bonk coin tarafından beslendi.

Beklendiği üzere, ağdaki tek likidite kaynağı biter bitmez Solana zaten düşüşe geçmişti. SOL, üç gündür 50 günlük hareketli ortalamayla mücadele ediyor ve defalarca onu kırmaya çalışıyor. Ancak hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların desteği olmadan, BONK gibi güçlü bir itici güçle bile sağlam bir ilerleme kaydedilemedi.

(Visited 86 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz