Çarşamba, Ağustos 10, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriBank of America, NFT ve kripto paraya ilgi duyuyor: Rapor yayınlandı

Bank of America, NFT ve kripto paraya ilgi duyuyor: Rapor yayınlandı

NFT

Bank of America Corporation (BoA), kripto para birimleri, NFT ve DeFi alanına yönelik uzun vadeli beklentileri için yükseliş görünümü sunan bir rapor yayınladı.

BoA’nın bağlı kuruluşu BofA Securities tarafından 4 Ekim’de yayınlanan rapor, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) sektörlerinde yer alan inovasyonu vurgulayan kripto varlık sektörünün detaylı bir değerlendirmesini sunuyor.

Rapor, kripto para birimi piyasasının sahip olduğu 2.15 trilyon dolarlık piyasa değerinin “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olduğunu iddia ediyor ve dijital varlık ekosisteminin sadece Bitcoin’den “çok daha fazlasını” kapsayacak şekilde geliştiğini vurguluyor.

Rapor, sektörün “işletim sistemleri gibi davranan tokenler, aracısız merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler), fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoinler, ulusal para birimlerinin yerini alacak merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler)” tarafından oluşturulduğunu belirtiyor.

“Bizim için dijital varlıklar başlı başına ödemelerle ilgili değil. Yeni bir hesaplama/programlama paradigmasıyla ilgililer ve her yerden, herkes tarafından erişilebilen ve dünya çapında milyonlarca insanın sahip olduğu programlanabilir bir bilgisayar gibi.”

NFT, herkesi şaşırtmaya devam ediyor

NFT

BofA raporu, kripto ve blok zinciri sektöründeki risk sermayesinin 2021’de çarpıcı bir şekilde arttığını belirterek bu yılın ilk yarısında sektöre 17 milyar dolardan fazla yatırımın 2020’de sektöre enjekte edilen 5.5 milyar doların üç katından fazla olduğunu belirtti.

Rapor ayrıca, Mayıs 2020’de 66 milyona kıyasla, Haziran 2021 itibariyle dünya genelinde 221 milyon kişinin kripto para ticareti yaptığını veya bir blok zinciri uygulaması kullandığını tahmin ederek son zamanlarda artan kripto benimseme oranına dikkat çekti.

NFT’lere bakıldığında BoA, sektörün hızla büyümesinin deneyimli kripto kullanıcılarını bile şaşırttığını belirterek OpenSea pazarının 2021’in ilk yarısında 2.5 milyar dolardan fazla değer ürettiğini açıkladı.

Ancak rapor, yeni ortaya çıkan NFT sektörüyle ilgili oynaklık konusunda uyarılarda bulundu ve bu segmentteki artan risklere dikkat çekti.

İlginizi çekebilir: Bitcoin hash oranı toparlanıyor

(Visited 76 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 22,928.14 3.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,680.43 5.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.510583 3.76%
solana
Solana (SOL) $ 39.53 6.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.36232 3.89%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.64 5.41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.06815 7.12%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.23%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.37 3.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.37 3.04%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.40 4.30%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.42 6.33%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.339907 16.91%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.880471 4.45%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.43 0.08%