Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaBlockchain HaberleriBNB Chain Yarın Hard Fork Gerçekleştirecek: İşte Detaylar

BNB Chain Yarın Hard Fork Gerçekleştirecek: İşte Detaylar

BNB Chain Yarın Hard Fork Gerçekleştirecek: İşte Detaylar

BNB Chain yarın hard fork gerçekleştirecek. Yükseltmenin, 22.107.423 blok yüksekliğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Değişiklikler, çapraz zinciri yeniden etkinleştirmek amacıyla Beacon Chain ve Smart Chain arasındaki çapraz zincir altyapısını hafifletmeyi amaçlıyor.

 

BNB Chain Moran Hard Fork Nedir?

Github’daki bir açıklamaya göre BNB Chain, 12 Ekim’de hard fork yaşayacak.

Yükseltmenin adı Moran olarak duyuruldu. Bu olay, geçici acil bir düzeltme ekini temsil edecek.

Bu sürüm, Beacon Chain ve Smart Chain arasındaki zincirler arası altyapıyı hafifletmeye yönelik geçici bir acil yamadır, böylece çapraz zincir yeniden etkinleştirilebilir. Hem test ağı hem de ana ağ için bir hard fork sürümüdür.

Moran’ın ağa getireceği değişiklikler, sonunda onu ICS23 özelliklerine geçirmeyi amaçlayan “iavl karma denetimindeki” güvenlik açığının bir düzeltmesini içeriyor. Ek olarak, Çapraz Zincir Sözleşmesindeki sıra kontrolünde bir blok başlığı tanıtılacak.

Son olarak, hard fork, ilgiliyi Genesis adaylarını beyaz listeye alacak. Github üzerinden ekip, aktarıcı adaylarının nasıl tanımlanacağına ilişkin Binance Zinciri Evrim Önerilerinin (Binance Chain Evolution Proposals – BEPs) olacağını belirtti.

Ne Yapılması Gerekiyor?

Normal kullanıcıların hiçbir şey yapmasına gerek yok. Ancak, node operatörlerinin birkaç adım atması gerekecek. İlk önce Github girişinde bulunan ikili dosyayı indirmeliler.

Bundan sonra, hala çalışıyorsa node’larını durdurmaları ve eski ikiliyi yenisiyle yeniden dolduracaklar. Bu yapıldıktan sonra, node’larını yeniden başlatmaları gerekecek.

Hard forkun, 100 milyon doların üzerinde kripto para biriminin çalındığı son hack’ten sonra keşfedilen güvenlik açıklarına bir yanıt olarak geldiğini belirtmekte fayda var.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz