Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBloomberg analisti ETH ve XLM hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Bloomberg analisti ETH ve XLM hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Bloomberg analisti ETH ve XLM hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Bir Bloomberg kripto piyasası analisti, Ethereum (ETH) ve XLM’in halka açık blockchainler üzerinde gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi konusunda kurumsal ilgi gördüğünü açıkladı.

Jamie Coutts, geleneksel finans sektörünün gerçek dünya varlıklarının (RWA) dijitalleştirilmesine öncülük ettiğini ifade etti ve gelecekte daha fazla şirketin bu alana ilgi göstereceğini söyledi.

Coutts, “Büyüme düşük bir seviyede olsa da istikrarlı bir şekilde artıyor. Talep aynı zamanda gelişmekte olan pazarlardan da geliyor ve stabilcoinlerin benimsenmesi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil.”

Coutts, ABD para piyasası fonlarının tokenleştirilmesinin toplam değerinin yılın başında 100 milyon dolar seviyelerindeyken, şu anda 700 milyon dolar civarında olduğunu belirtti.

Para piyasası fonları, yatırımcıların yüksek likiditeye sahip kısa vadeli borçlanma araçlarına, örnek olarak ABD hazine tahvillerine ve nakit benzeri menkul kıymetlere yatırım yaparak getiri elde etmeyi amaçlayan bir tür yatırım fonunu ifade ediyor.

Bloomberg analisti ETH ve XLM hakkında önemli açıklamalarda bulundu
Kaynak: Jamie Coutts

Coutts’a göre, ABD’de tokenleştirilmiş para piyasası için Ethereum, 345 milyon dolarlık bir değerle ilk tercih edilen ağ olarak öne çıkıyor. Ethereum’u takip eden ikinci en büyük ağ Stellar (XLM) ise 321,2 milyon dolarlık bir değere sahip. Üçüncü sırada ise Polygon (MATIC) yer alıyor ve toplam değeri 23,7 milyon dolar değerindedir.

Bloomberg analisti ETH ve XLM hakkında önemli açıklamalarda bulundu
Kaynak: Jamie Coutts

Bloomberg analistine göre, RWA tokenizasyonu, blockchain’in yaygınlaşmasında önemli bir katalizör olabilir.

“Stabilcoinler blockchain teknolojisinin yaygınlaşması için en büyük itici güç olsa da, NFT’ler, GameFi ve şimdi gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu (RWA), büyük bir potansiyel barındırıyor.”

(Visited 38 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Günün öne çıkan kripto paraları

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz