Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBloomberg analisti: Bitcoin'de hedef 39 bin dolar olabilir

Bloomberg analisti: Bitcoin’de hedef 39 bin dolar olabilir

Bloomberg analisti: Bitcoin'de hedef 39 bin dolar olabilir

Bir Bloomberg kripto analisti, Bitcoin’in fiyat grafiğinin, yatırımcıların düşündüğünden çok daha hızlı bir şekilde daha yükseğe çıkabileceği bir “hava boşluğu” taşıdığını ifade etti.

Blockchain analisti Jamie Coutts, Bitcoin’in son altı aydan fazla bir süredir oldukça dar bir aralıkta hareket ettiğini ve nihayetinde yukarı yönlü bir patlamanın beklenmedik derecede güçlü olabileceğini belirtti.

Coutts, Bitcoin’in UTXO (harcanmamış işlem çıktısı) gerçekleşen fiyat dağılımını takip eden veya belirli bir fiyat aralığındaki mevcut coinlerin sayısını izleyen URPD’sini gösteren bir grafik paylaştı.

“BTC, yılın altı ayı boyunca 25 bin ile 31 bin dolar arasında hareket etti. Bu dar aralıkta, fiyat dağılımındaki diğer bölgelere kıyasla daha fazla kripto para el değiştirdi. Aynı zamanda, tarihinin en uzun süren düşük volatilite dönemi olarak karşımıza çıkıyor. Fiat para düzeninin çöküşünün bir sonraki aşaması neredeyse yaklaşıyor gibi görünüyor. Altın da bu sinyali veriyor. BTC 31 bin doları aştığında, 39 bin dolara kadar bir hava boşluğu oluşabilir.”

Bloomberg analisti: Bitcoin'de hedef 39 bin dolar olabilir
Kaynak: Jamie Coutts

“Hava boşluğu,” genellikle az miktarda ticaretin gerçekleştiği ve sınırlı pozisyonların tutulduğu, likidite eksikliği nedeniyle fiyat aralığını değişken hale getiren bir bölgeyi ifade ediyor.

Analiste göre, Bitcoin’in aktif adres sayısı (AA’lar) keskin bir düşüş yaşadı, ve bu geleneksel olarak BTC fiyatı için bir düşüş işareti olarak kabul ediliyor. 31.000 doların kırılması veya 24.000 doların altına düşülmesi, BTC’nin piyasa yapısını netleştirecektir.

“Bitcoin’in aktif adresleri (AA), son 1 ayda 2021 ortasından bu yana görülen en belirgin düşüşü yaşadı. BRC/Ordinals bu yıl bazı zincir içi ölçümleri bozsa da, azalan AA genellikle fiyat açısından olumsuz bir işaret olarak kabul ediliyor. Fiyat ile AA arasındaki farklılık, ETF listeleri ve likidite pivotu için piyasa beklentilerinin arttığını gösteriyor.

Piyasa, 25.000 ila 30.000 dolar arasında dalgalanırken, 31.000 dolar direncinin (veya 24.000 dolar destek seviyesinin) kırılana kadar, her şey gürültüden ibaret olabilir.”

Bloomberg analisti: Bitcoin'de hedef 39 bin dolar olabilir
Kaynak: Jamie Coutts
(Visited 11 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz