Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriBlockFi: Büyük bir müşteriyi tasfiye ettik!

BlockFi: Büyük bir müşteriyi tasfiye ettik!

BlockFi: Büyük bir müşteriyi tasfiye ettik!

Coinbase destekli kripto para kredi platformu BlockFi, aşırı teminatlı marj kredisi yükümlülüklerini yerine getiremediği için büyük bir müşteriyi tasfiye ettiklerini açıkladı.

BlockFi’ye göre tasfiyeler devam edecek

Firmanın risk yönetimi hakkındaki spekülasyonlar devam ederken, şirketin CEO’su Zac Prince, sözleşmelerle ilgili riskleri azaltmak için marj çağrılarına (call) ve varlık tasfiyelerine başvurabileceklerini belirtti.

Aşırı teminatlı marj kredisi yükümlülüklerini yerine getiremeyen büyük bir müşteride, son zamanlardaki en iyi ticari kararımızı uyguladık. Krediyle ilgili tüm teminatları tamamen tasfiye ettik veya hedge ettik.

CEO, şirketin risk yönetimi uygulamalarının bütün müşteri tabanının çıkarlarını korumanın yanında, firmanın piyasa koşullarından bağımsız olarak faaliyetlerine devam etmesini sağlamayı amaçladığını da söyledi.

Global ürün ve hizmet grubumuzda aktif olarak borç vermeye ve mevcut çalışmamıza devam ediyoruz.

Aslında, ABD Hazine tahvilleri gibi geleneksel piyasalardaki hareketlere benzer olarak, kurumsal borçlulardan gelen talebi daha yüksek faiz oranlarıyla karşılıyoruz.

CEO, diğer müşterilerinse son aksiyondan etkilenmediğini belirtiyor. Bunun yanı sıra, piyasadaki oynaklığına rağmen BlockFi’nin para çekme taleplerinin tamamını yerine getirmeye devam ettiğini garanti ettiğini vurguladı.

Açıklama, kripto kışının sektördeki işletmeleri önemli ölçüde etkilediği için gelmiş gibi görünüyor. Bu haftanın başlarında BlockFi, kârlı kalabilmek için çalışanların bir kısmını işten çıkardığını ve harcamaları azalttığını duyurmuştu.

Karlılık için, aşağıda gösterildiği şekilde maliyetleri yönetiyoruz:

– Pazarlama harcamalarını azaltmak

– Kritik olmayan satıcıları tasfiye etmek

– Kendim, Flori ve diğer yöneticiler için yönetici tazminatını azaltmak

– Personel sayısındaki büyümeyi yavaşlatmak ve kadro boyutumuzu daraltmak.

three arrows capital 1 milyar dolarlik bitcoine sahip 60211a56792cc

Financial Times, tasfiye edilen firmayı açıkladı

Financial Times’a göre BlockFi, Singapur’lu kripto hedge fonu Three Arrows’tan kredisinin teminatını nakde çeviren şirketlerden birisi. Şirket, ödünç BTC almış, fakat bu krediyle ilgili bir marj çağrısını karşılayamamış.

Tasfiyenin toplam miktarının en az 400 milyon dolar olduğunu ve firmanın potansiyel bir iflasla karşı karşıya olduğunu bildiriliyor.

(Visited 95 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,115.04 0.73%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,063.01 1.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451971 0.48%
solana
Solana (SOL) $ 33.01 0.85%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312979 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.73 1.06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065995 1.94%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.57%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.14 1.45%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.87 1.64%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.07 1.36%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.307329 0.23%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.481611 2.53%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 1.11%