Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriBlockchain oyunlarının 2022'den 2023'e değişen trendleri

Blockchain oyunlarının 2022’den 2023’e değişen trendleri

Blockchain oyunlarının 2022'den 2023'e değişen trendleri

DappRadar’ın son raporuna göre, blockchain oyunları, üçüncü çeyrekte merkezi olmayan uygulama (dApp) kategorisinde hala büyük bir etkiye sahip.

2023’ün üçüncü çeyreğindeki blockchain oyunları, önceki çeyreğe göre %12 artışla ortalama 786.766 günlük benzersiz aktif cüzdan sayısına ulaştı.

Ancak, liderlik pozisyonunu korumasına rağmen, sektörün pazar payı üst üste dördüncü çeyrekte düşüş gösterdi. Üçüncü çeyrekte Web3 oyunları, dApp pastasının %35’ini oluşturdu, bu da 2022’nin üçüncü çeyreğindeki %51’e göre önemli bir düşüş anlamına geliyor.

Blockchain oyunlarının 2022'den 2023'e değişen trendleri
Kaynak: DappRadar

DappRadar, bu düşüşü DeFi ve NFT’ler gibi diğer sektörlere artan ilgiye bağladı ve blockchain oyunlarıyla ilgili temel sorunları göz ardı etti.

Alien Worlds, Sweat Economy ve Splinterlands, kullanıcı etkinliği açısından en iyi performans gösteren oyunlardı. Özellikle Alien Worlds, üç aylık bir dönemde ortalama 527.000 benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydetti. Rapor ayrıca “hareket ederek kazan” (move-to-earn) modellerine dayalı oyunların yükselişine de dikkat çekti.

“Hareket ederek kazan” modelleri, deneyimsiz oyuncular için açıklanması gereken bir kavram olabilir. Bu modeller, Web3 oyunlarında kullanıcıları fiziksel aktivitelere katılmaya teşvik ederek ödüllendiren yeni bir yaklaşımı temsil ediyor. Kısacası, hareket etmek ve fiziksel aktivitelerde bulunmak, Web3 oyunlarında ödüller kazanmanın bir yolu haline geliyor.

2023’ün üçüncü çeyreğinde Web3 oyun projeleri, önceki çeyreğe göre %38’lik önemli bir düşüşle 600 milyon dolarlık yatırım çekti. Bu, 2023 yılına kadar toplam yatırımların 2,3 milyar dolara ulaştığı anlamına geliyor, ki bu rakam geçen yılın toplam yatırımının yalnızca %30’unu oluşturuyor.

Blockchain oyunlarının 2022'den 2023'e değişen trendleri
Kaynak: DappRadar
(Visited 31 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz