Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriBlockchain teknolojisiyle ödeme dünyasının geleceği: Visa'nın rolü

Blockchain teknolojisiyle ödeme dünyasının geleceği: Visa’nın rolü

Blockchain teknolojisiyle ödeme dünyasının geleceği: Visa'nın rolü

Visa’nın kripto bölümünün sorumlusu, şirketin kendi yetki alanlarında birden fazla blockchain teknolojisini benimsemeye hazırlandıklarını açıkladı.

Visa, stabilcoin ödeme yeteneklerini Solana ağı üzerinde genişletti ve Circle’ın USDC stabilcoin’ini kullanarak yeni bir uluslararası ödeme sistemi başlattı.

Visa’nın blockchain teknolojisi hakkındaki öngörüleri

Şirketin kripto başkanı Cuy Sheffield, yeni bir blog yazısında, internetin ilk günlerine gönderme yaparak kripto dünyasının tarihindeki “geniş bant anını” yaşadığını ifade etti. Sheffield, bu noktada kriptonun kök saldığını ve bir teknoloji olarak büyük ilerlemeler kaydettiğini belirtti.

“Günümüzde blockchain teknolojisi, internetin ilk dönemleriyle bazı benzerlikler taşıyor. En önemlisi, eleştirenler ve karşı çıkanların bu konuda bolca payı var. Analistlerin şunları söylediğini duymak, geçmişteki özgüvenin yankılarına benziyor: ‘Blockchain çok yavaş! Kullanımı çok zor! Çok pahalı!’ veya ‘Herhangi bir kullanım alanı yok!’

Elbette, blockchain teknolojisi bu eleştirilerin hepsine sahip ve bazı kullanım alanları diğerlerinden daha belirgin. Ancak internet eskiden yavaş, pahalı ve kullanımı zordu; şimdi ise uzaydan canlı video akışı sağlayacak kadar hızlı, birçok yerde ücretsiz olacak kadar ucuz ve altı yaşındaki bir çocuğun kullanabileceği kadar kolay.

Visa olarak, ödeme teknolojisinin ön saflarında altmış yılı aşkın bir süredir yer alıyoruz. İnternetin potansiyelini ilk günlerinde gördük ve yeni ticaret biçimlerini ölçeklendirmesine ve desteklemesine yardımcı olduk. Bugün, blockchain ağlarının önemli bir potansiyeli ve birçok olası geleceği görüyoruz.”

Sheffield, her gün dünyadaki her 10 işlemden yaklaşık dördünü gerçekleştiren Visa’nın, ağlarının kripto teknolojileri arasında stabilcoin’leri ve devlet destekli merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) de içerdiği bir gelecek öngördüğünü söyledi.

“Visa’nın ağı, sadece birden fazla para birimini ve banka ödeme yöntemlerini değil, aynı zamanda birden fazla blockchain ağını, stabilcoin’leri ve CBDC’leri veya tokenize edilmiş mevduatları içeren bir geleceği öngörüyoruz.

Geleneksel fiat para birimleri ve eski ödeme yöntemleri, küresel, gerçek zamanlı, 7/24 blockchain ağları üzerinde çalışan tokenize fiat ile uzun süre birlikte var olmasını bekliyoruz. Tercih ettikleri para birimi, ödeme ağı veya form faktörü ne olursa olsun, müşterilerimizle bulundukları yerde buluşmak için rolümüzü bir köprü olarak görüyoruz.”

(Visited 20 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Yıllar sonra ortaya çıkan Satoshi Nakamoto gerçeği

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz