Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriUluslararası ödemelerde blockchain kaçınılmaz son

Uluslararası ödemelerde blockchain kaçınılmaz son

Uluslararası ödemelerde blockchain kaçınılmaz son

BIS İnovasyon Merkezi Başkanı Cecilia Skingsley, Uluslararası Ödemeler Bankası’nın çağın ötesinde kalmak zorunda olduğunu ve bu amacı gerçekleştirmek için teknolojiye yatırım yapmanın gerektiğini belirtti.

Skingsley: Merkez bankaları teknolojiyi takip etmeli

Skingsley, Cuma günü Manhattan’da düzenlenen New York Fed Konferansı’nda Fintech: Yapay Zeka ve Dijital Varlıklar konulu bir panelde konuşurken, “Proje portföyümüz benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Bu, bizi diğer benzer kurumlardan ayıran bir özelliktir, çünkü biz gerçekten teknolojiye dahil oluyor ve bulgularımızı topluma iletiyoruz.” 

İnovasyon Merkezi, kripto paralar da dahil olmak üzere yeni teknolojilerin merkez bankalarının işleyişini nasıl değiştirebileceğini araştırmakla görevlidir. Skingsley, BIS’in dijital varlık konusunu göz ardı edemeyeceğini ifade etti ve “2019’daki Libra deneyimi ve sonrasındaki gelişmeler, teknoloji alanında göz ardı edemeyeceğimiz çok fazla şey olduğunu herkese hatırlattı.”

BIS’in en son raporuna göre, araştırmacılar tokenizasyonun finansal piyasalarda verimliliği ve şeffaflığı artırma potansiyeline sahip olduğu tespit edildi. Rapor aynı zamanda kripto paraların henüz gerçek değerlerini bulmadığını belirtti.

Araştırmacılar, “Geleceğin Parasal Sistemi için BIS Planı” başlıklı raporda, “Kripto ve merkezi olmayan finans (DeFi), tokenizasyonun vaatlerine dair bir fikir verdi ancak kripto, paranın geleceği rolünü üstlenemeyecek kusurlu bir sistem” diye yazdılar.

Skingsley, ne olursa olsun merkez bankalarının hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

“Gelecekte varlıklar tokenize edilirse, büyük ölçekte tokenleştirilmiş bir geleceğe gidiyorsak, bu merkez bankaları için ne anlama gelir? Hangi altyapıya sahip olmamız gerekiyor?”

Blockchain ile uluslararası ödemeleri daha hızlı

NYIC şu anda Project Cedar adlı bir programla dağıtılmış defter teknolojisinin uluslararası ödemeleri nasıl geliştirebileceğini araştırıyor. NYIC, araştırmanın ilk aşamasında “blockchain’in uluslararası ödemeleri daha hızlı, eşzamanlı ve daha güvenli hale getirebileceğini” tespit etti.

Skingsley, bu ortaklıkla ilgili olarak “Güzel bir dostluk ve iş birliği başlangıcındayız. Bizi takip etmeye devam edin, birkaç ay içinde kamunun daha fazlasını göreceğini düşünüyorum.”

(Visited 28 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz