Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriBlockchain dedektiflerinden Tether rezervleriyle ilgili ABD bankaları iddiası

Blockchain dedektiflerinden Tether rezervleriyle ilgili ABD bankaları iddiası

BTC, Ethereum, Bitcoin, ETH, Bloomberg, USDT, Tether

Terra tarafından geliştirilen algoritmik stabilcoin olan UST’de yaşanan olumsuz gelişmelerle birlikte kripto dünyasındaki yatırımcılar, fonlarının güvenliği konusunda endişe duymaya başladı.

Tether de bu endişelerden nasibini alan en büyük stabilcoinlerden biri.

Blockchain dedektifleri tarafından yapılan en son araştırmada, Tether’in varlıkları ile ilgili ilginç derecede eşleşen Amerikan doları mevduatı verilerine ulaştı.

Dijital ekonomiye hizmet eden ve kripto para birimlerini itibari para dünyasına bağlayan iki önemli ABD bankası olan, Silvergate ve Signature bu verilerin kaynağını oluşturuyordu. Özellikle son iki yılda (2020-2022) Signature, toplam mevduatı 260 milyar dolara ulaşan büyük miktarda fon girişi gördü.

Ayrıca benzer durumun, kendi belgelerinde kripto para birimi alanında faaliyet gösterdiğini ve perakende sektöründe önemli bir faaliyeti olmadığını belirten Silvergate için de geçerli olduğunu belirtmekte fayda var.

Burada özellikle en ilginç kısım, toplam mevduat ile Tether‘in piyasa değerinin tarihsel olarak karşılaştırmasının yer aldığı tablo oldu. Tablo hakkında yorum yapan analist, Tether tarafından piyasaya arz edilen kapitalizasyonun iki bankadaki toplam mevduat ile birebir eşleştiğini belirtiyor. Diğer bankaların sahip olduğu mevduat çeşitliliği göz önüne alındığında, böyle bir korelasyonun tesadüfi olmadığı vurgulanıyor.

Tether
Kaynak: DataFinnovation

Analist, bu gerçeğin Tether’in tamamen kullanımı güvenli olduğu anlamına gelmediğini, ancak projenin gerçekte neyle ilgili olduğunu ve arkasında ne tür bankaların olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

(Visited 275 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  6 Ethereum coin'i boğa sinyali veriyor: Santiment

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz