Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriDünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock'tan önemli stratejik ortaklık

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’tan önemli stratejik ortaklık

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock'tan önemli stratejik ortaklık

Blackrock, Fidelity, Marshall Wace ve Fin Capital, kripto şirketi Circle’a yatırım yaptı. Ayrıca dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock, Circle ile daha geniş bir stratejik ortaklığa girdi.

Bilindiği üzere BlackRock, USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle için 400 milyon dolarlık finansman topladı. Wall Street Journal haberine göre, daha önce BlackRock’un CEO’su Circle ile bir yıldan fazla süredir aktif olarak çalıştığını belirtmişti.

Yönetimi altında 9 trilyon doların üzerinde varlığa sahip olan BlackRock, stabilcoinler, dijital varlıklar, izin verilen blok zincirler ve genel olarak token’laştırma dahil olmak üzere kripto sektörünü geniş bir şekilde inceliyor. Şirketin kripto para endüstrisini aktif olarak incelemesinin arkasındaki ana neden, müşterilerinin bu alana artan ilgisine bağlı olarak gelişiyor.

Daha önce, PayPal’ın kurucu ortağı olan Fink, Jamie Dimon ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, bir çok kez Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını, bir ponzi şemasının özelliklerine sahip olduğunu ve bir kandırmacadan fazlası olmadığını belirtmişti.

 

BlackRock, USD Coin’i yönetecek

Bildirilene göre, Circle toplamda 1.1 milyar dolar topladı ve yılın ilerleyen günlerinde SPAC anlaşması yoluyla halka açılmayı planlıyor. Geçtiğimiz yıl boyunca, BlackRock şirketle aktif olarak çalıştı ve şimdi stabilcoin’i destekleyen rezervlerin ana yöneticisi olmayı planlıyor.

USDC borsa adıyla USD Coin, 51 milyar dolarlık sirkülasyonu ile kripto para piyasasındaki en büyük sabitcoin’lerden biridir.

Circle CEO’su ise konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

 ABD dijital para biriminde liderlik rolü ararken, halka açık blok zincirlerinde açık bir finansal sisteme dayanan özel sektör inovasyon gücünün, Amerika’nın internet ekonomisindeki liderlik rolünü güçlendirebileceğine inanıyoruz.

Tether de faaliyetlerini geliştiriyor

Bu arada bir başka büyük stabilcoin olan Tether, Omni, Ethereum ve Tron gibi blok zincirlerde çeşitli sabit varlıklar ihraç ederek, kripto para birimi kullanıcıları için aynı hizmeti sağlıyor.

Şirket, dijital para biriminin gerçekte neyle desteklendiğine dair sorularla karşılaşmaya devam ederken, rezervlerindeki ticari borcunu azaltmayı planlıyor.

Bilindiği üzere geçen yıl, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, USDT token’ının %100 fiat para birimleri tarafından desteklendiğine dair “doğru olmayan veya yanıltıcı beyanlarda bulunduğu” için Tether’e 41 milyon dolar para cezası vermişti.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl, New York Başsavcısı ile farklı bir dava sürecinde sağlanan mutabakata göre Tether, dijital para birimini destekleyen varlıkların dökümü ile ilgili belgeleri sunmayı kabul etti. Ancak elinde bulundurduğu ticari senetlerin sahibi olduğu şirketleri açıklamadı.

(Visited 152 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,499.30 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,860.51 1.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537418 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 40.94 1.13%
xrp
XRP (XRP) $ 0.376593 1.07%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.51 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081156 1.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 6.56%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.02 1.00%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.12 0.63%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.07 0.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.97 1.56%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.345917 0.71%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.899511 0.16%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.10 0.56%