Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriBlackRock’ın yeni Ethereum ETF başvurusu

BlackRock’ın yeni Ethereum ETF başvurusu

BlackRock’ın yeni Ethereum ETF başvurusu

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, 15 Kasım tarihinde SEC’e spot Ether ETF için resmi başvuruda bulundu.

S-1 başvurusunda, iShares Ethereum Trust’in “Ether fiyat performansını yansıtmayı” hedeflediği belirtildi. BlackRock’ın iShares markası, Bitcoin ETF’i olan iShares Bitcoin Trust’ı da içeriyor. Trust, ilişkili ETH varlıklarını saklamak için Coinbase’i seçti.

BlackRock’ın yeni Ethereum ETF başvurusu

BlackRock’ın bu adımı, iShares Ethereum Trust’ı Delaware Şirketler Bürosu’na kaydetmesinden yaklaşık bir hafta sonra geldi ve spot Bitcoin ETF başvurusundan ise neredeyse altı ay sonra yapıldı.

BlackRock, 2023 yılının başlarında spot Bitcoin ETF akımını başlatarak kurumların kripto piyasasına artan ilgisini ortaya koydu ve altı ay sonra spot ETH ETF’i için başvuruda bulunan kurumlar arasında yerini aldı.

Spot ETF’in 19b-4 başvurusu ile Ticaret ve Piyasalar, ve S-1 başvurusu ile Kurumsal Finansman bölümlerinden SEC onayı alması gerekiyor.

2023 yılında başlayan spot Ethereum ETF akımı, Kasım ayı başlarında SEC’in Grayscale Investment’ın Ethereum Trust’ını ETF’e dönüştürme başvurusunu kabul etmesiyle başladı.

(Visited 15 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz