Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBlackRock etkisi: Bitcoin'e ilgide büyük artış!

BlackRock etkisi: Bitcoin’e ilgide büyük artış!

William Clemente, BlackRock etkisini değerlendirdi.

BlackRock etkisi: Bitcoin'e ilgide büyük artış!

On-chain analist William Clemente’e göre ABD’li yatırımcılar, BlackRock’un borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu ilgili haberlerin ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin’e (BTC) büyük ilgi gösteriyor.

Clemente ise bu durumu açıklayarak, yatırımcıların BTC’ye aktif bir şekilde yatırım yaptığını ifade etti.

 

ABD’li yatırımcının Bitcoin’e ilgisi hızla artıyor!

Anthony Pompliano ile yapılan yeni bir röportajda, Clemente, BlackRock’un spot tabanlı bir Bitcoin ETF başvurusunu duyurmasından bu yana ABD merkezli kurumların aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini gösteren üç kanıt olduğunu belirtiyor.

Clemente, gün boyunca çeşitli ticaret seanslarına göz attığını ve ABD’deki piyasa katılımcılarının faaliyetlerinde artış olduğuna dikkat çekti:

ETF ticaretinin birçok farklı faktör üzerinde tam olarak etkisi olduğu doğrudur. Ancak öncelikle bu ticareti kimin yaptığını belirlemek önemlidir. Görünüşe göre, ABD merkezli kuruluşlar ETF ticaretinde önemli bir rol oynuyorlar.

Bunun kanıtı olarak gördüğüm iki şey var. İlki, Velo verilerinden elde edebildiğimiz seans bazında kümülatif getiri olarak adlandırılan ölçüm… Bunu AB, APAC ve ardından ABD ticaret seanslarına ayırdık. Görebildiğimiz şey, özellikle BlackRock’un başvurusundan önce ve hatta biraz öncesinden itibaren, ABD’nin diğer ticaret seanslarına göre Bitcoin’e daha aktif bir şekilde ilgi gösterdiği.

BlackRock etkisi: Bitcoin'e ilgide büyük artış!
Kaynak: William Clemente

Clemente ayrıca, Coinbase gibi borsalarda Bitcoin’in diğer borsalara kıyasla “marjinal olarak daha yüksek” işlem gördüğünü belirterek, ABD merkezli firmaların artan katılımına işaret etti.

Son olarak analist, Bitcoin için Chicago Mercantile Exchange (CME) vadeli işlemlerinin açık pozisyonunu da yakından takip ettiğini aktardı.

BlackRock’un ETF başvurusundan bu yana küresel türev piyasasındaki Bitcoin vadeli işlemleri açık pozisyonunun hızla arttığını belirten Clemente’e göre bu durum, ABD kurumlarının Bitcoin’e daha fazla ilgi duyduğunu gösteriyor.

BlackRock etkisi: Bitcoin'e ilgide büyük artış!
Kaynak: William Clemente

Son kanıt da CME vadeli işlemlerinin açık pozisyonuna odaklanıyor. Bu, CME’de ödenmemiş vadeli işlem sözleşmelerinin toplam sayısına bakmamızı sağlar. CME’de genellikle kim işlem yapar? Kripto spekülatörleri değil, kaldıraç kullanarak risk almak isteyen ABD merkezli geleneksel firmalar.

BlackRock ETF başvurusundan sonra CME vadeli işlemlerinin açık pozisyonlarında belirgin bir artış gözlenebilir, bu dönemde yaklaşık bir milyar dolarlık açık pozisyon eklenmiş olabilir.

(Visited 17 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BTC, SOL ve ADA fiyatı nereye gidiyor?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz