Ana SayfaKripto Para HaberleriBitMEX yöneticisi kara para akladığını kabul etti!

BitMEX yöneticisi kara para akladığını kabul etti!

BitMEX yöneticisi kara para akladığını kabul etti

Kripto borsası BitMEX’in iş geliştirme başkanı Gregory Dwyer, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kara para aklama yasasını ihlal ettiği için suçlu bulundu.

Gregory Dwyer kara para aklama, uygulama ve sürdürmeye yardım ve yataklık etmek suçlarıyla karşı karşıya kaldı. ABD Bölge Yargıcı John G. Koeltl’in önünde suçunu kabul eden Dwyer, para cezasına çevrilebilecek bir hapis cezasına çarptırıldı.

Kara para aklama yasası ihlal edildi 

Kripto borsasının ilk çalışanlarından biri ve iş geliştirme başkanı olan Dwyer, şirketin kara para aklama programı kurup sürdürmesine kasten neden oldu. BitMEX, aslında bir kara para aklama platformu olarak kurulmuştu. Ayrıca borsaki yatırımcıların içeriğini ve şirketin ABD’den ne kadar gelir elde ettiğini gösteren tüm verileri topladı ve ardından dağıttı.

ABD New York Güney Bölge Başsavcısı Damian Wiliams, kripto para borsası BitMEX aracılığıyla kara para aklamakla suçlanan Dwyer’in hükmünü verdi. Dwyer, başsavcının kararına göre para cezasına çevrilebilecek bir hapis cezası aldı.

Suçun kabul edilmesiyle birlikte 5 yıl hapis cezası verilen Dwyer, suçtan elde edilen maddi kazancı temsilen 150 bin dolarlık para cezasını ödemeyi kabul etti.

(Visited 88 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz