Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitGo CEO'su spot Bitcoin ETF onayının neden geciktiğini açıkladı

BitGo CEO’su spot Bitcoin ETF onayının neden geciktiğini açıkladı

BitGo CEO'su spot Bitcoin ETF onayının neden geciktiğini açıkladı

Kripto borsası BitGo’nun CEO’su Mike Belshe, spot Bitcoin ETF’in neden bu kadar geciktiğini açıkladı.

Belshe son röportajında, ABD’de spot Bitcoin ETF’nin henüz onaylanmamasının nedeninin siyaset olduğunu belirtti.

Spot Bitcoin ETF onayı siyasilerin elinde

“Bu politik bir mesele. İşte bu nedenle bir ETF’nin onaylanıp onaylanmayacağını tahmin etmek oldukça güç. Görünüşe göre, bu kararın yazılı yasalarla ilgisi olmayan siyasi baskılar etkili oluyor. Aslında, sorun Washington’daki kişilerin etkisiyle ilgili. Biden seçildikten hemen sonra, Senatör Elizabeth Warren’ın ortaya çıktığını ve net bir şekilde ‘Tüm bu kripto sorununu çözeceğiz’ dediğini ve Biden’ı bu konuda teşvik ettiğini hatırlamamız önemlidir.

Warren, hem SEC hem de Biden yönetiminin kilit oyuncusu. Bu nedenle burada siyasi bir etki söz konusu. Yasalar değişmemiş olsa da, kurallar değişti.”

Belshe’ye göre, Amerika’nın ekonomik rekabet gücünü ve ABD dolarının küresel rezerv para birimi konumunu korumak için “öngörülebilir ve anlaşılır” kurallar gerekiyor.

“Amerika, düzenlemeleri belirleyen yasal mevzuatı iyileştirmeye çabalamalı. Ve bu kuralların herkesin anlayabileceği, açık ve basit olması gerekiyor. Bence Demokratlar ve Cumhuriyetçiler, bu kavramın arkasında durmalı.”

(Visited 35 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz