Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriEski SEC Yetkilisi, Bitcoin'in toparlanmasının arkasındaki temel nedeni açıkladı

Eski SEC Yetkilisi, Bitcoin’in toparlanmasının arkasındaki temel nedeni açıkladı

Eski SEC Yetkilisi Bitcoin in toparlanmasının arkasındaki Temel nedeni açıkladı

En gürültüsü bol kripto para eleştirmenlerinden biri olarak bilinen eski bir SEC yetkilisi, Bitcoin fiyatındaki son artışın manipülasyona atfedilebileceğini söyledi.

2020’nin en iyi performans gösteren varlıklarından biri olarak ortaya çıkan BTC, 21.000 dolar seviyesini geri kazanmayı başarırken, eski bir SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) yetkilisi, kripto paradaki dirilişin ana nedenlerinden birini bildiğini düşünüyor.

Eskiden SEC üyesi olan John Reed Stark, piyasa manipülasyonunun Bitcoin’in toparlanmasında çok büyük bir rol oynadığını söyledi.

Forbes’in 157 adet kripto borsasının analizine atıf yapan Stark, bildirilmiş olan günlük BTC işlem hacminin yaklaşık yarısının muhtemelen fake olduğu sonucunu çıkarttı.

Tabii ki, Bitcoin savunucuları da Stark’ın iddialarına karşı geri ateş püskürdüler.

Bitcoin fiyatının momentumunun arkasında ne var?

Bu zımni manipülasyon iddiası haricinde, bazılarıysa BTC fiyatındaki son momentumun arkasında makroekonomik trendlerin olduğu konusunda hemfikirler.

Yakın zaman önce attığı bir tweet’te Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise, kripto paranın neden sıçradığına dair iki alışılmadık faktörü sıralıyor: Bunlardan birincisi, Japonya’nın Bank Of Japan’inin piyasalara hızlı bir likidite getirmesi; ikincisi ise Çin’in, blok zinciri ve kripto paraları düzenleyici yasaklayıcı tavırlarından geri adım atması.

Novogratz’a göre bu, 2023’te takip edilecek hikaye olacak.

Söz konusu faktörlerin BTC fiyatının gidişatı üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacağı henüz belli değil, fakat hikaye henüz bitmedi.

Bitcoin fiyatı, Kasım 2021’de gördüğü en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 70 aşağıda bulunuyor.

(Visited 314 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bu yeni hamle LUNC fiyatını 1 dolara çıkarabilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel