Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriWilly Woo: İşte Bitcoin'in 21 bin dolara düşmesine neden olan şey

Willy Woo: İşte Bitcoin’in 21 bin dolara düşmesine neden olan şey

Zincir içi uzman, en son düşüşün arkasında bir miktar pozitiflik olduğuna inanıyor

Willy Woo İşte Bitcoinin 21 bin dolara düşmesine neden olan kişi

Zincir üstü analist Willy Woo’nun paylaştığı verilere göre, Bitcoin’in (BTC) 21 bin dolara düşmesine çoğunlukla kurumsal yatırımcılar tarafından 3AC ölçeğindeki satışlar neden olmuş; fakat durumda az da olsa olumlu bir nokta var.

Woo’nun belirttiği üzere bu satışlar, borsalardaki negatif net coin akışına bağlı; yani bu durum, piyasa katılımcılarının çoğunun akümülasyon “moduna” girdiklerini ve soğuk cüzdanlarında tutmak için ucuz coinler satın aldıklarını gösteriyor olabilir.

Haziran ayı başında, yatırımcılar çoğunlukla açık pozisyonlarını finanse etmek için ek likidite sağlarken, düşük seviyelerinde coin satın almadıklarından, borsalardan çıkış görülmemişti.

Borsalardaki BTC net akışı etrafındaki pozitiflikten bağımsız olarak, 21 bin dolara doğru mevcut hareket, BTC veya ETH gibi riskli varlıklar için olumsuz makro ortamın neden olduğu kripto piyasasındaki sorunların bir tezahürü.

Bitcoin hala dibi görmemiş olabilir

Malesef, Bitcoin’in dibe ulaştığını gösteren hiçbir emare olmadığı için ayı rallisinin devam edip etmeyeceği de henüz belli değil.

DXY rallisiyle doların diğer para birimleri karşısındaki yükselişi, dijital varlık piyasası üzerindeki ana baskı kaynaklarından birisi durumda.

50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde başarılı bir sıçrama ile DXY, hisse senetleri ve dijital varlık piyasalarında bir ralli başlatan yerel düzeltmenin ardından yeni zirvelere ulaştı.

Varlıklar arasındaki ters korelasyon göz önüne alındığında, mevcut oran artış döngüleri ile kripto piyasasında büyük bir toparlanmanın gerçekleşmesinin pek de mümkün olmadığı açıkça ortaya çıkıyor.

İlginizi çekebilir:  Polkadot, Kusama ve Cardano bu alanda lider oldu!

Willy Woo’ya göre, kripto piyasası 2018’deki gibi uzun süreli bir konsolidasyona girebilir.

(Visited 291 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel