Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin'de yeni hedef 70 bin dolar olabilir mi?

Bitcoin’de yeni hedef 70 bin dolar olabilir mi?

Bitcoin'de yeni hedef 70 bin dolar olabilir mi?

Kripto analisti Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC), son dört ayın en yüksek seviyesine geri dönmesiyle birlikte yeni bir hedef belirledi.

Svenson, 70.500 YouTube abonesine, Bitcoin’in mevcut fiyatından yaklaşık %130 oranında değer kazanabileceğini ifade etti. Bu değeri elde etmek için Bitcoin’in önemli bir direnç seviyesini destek haline getirmesi gerekecek.

“Nihayetinde, bu direnç seviyesini 32.000 doların üzerine çıktığımızda ve bunu destek olarak onayladığımızda, büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyesine (69.000 doların biraz üzerinde) doğru büyük bir yükselişe yol açacak.”

Bitcoin'de yeni hedef 70 bin dolar olabilir mi?
Kaynak: Kevin Svenson

Svenson, 32.000 dolarlık direnç seviyesinin desteğe dönüşmesi durumunda Bitcoin’in volatilitesinin artacağını düşünüyor.

“32.000 dolar seviyesini aşarsak, bu aralığa (32.000 – 70.000 dolar) geri dönmeye başlayacağız ve muhtemelen dalgalanmalar hızla artacak. Çünkü 32.000 dolardan zirveye, ardından en düşük seviyeye ve tekrar zirveye kadar bu dalgalanmalar oldukça hızlı gerçekleşiyor.

Yani, 32.000 dolar bölgesinin üzerine çıktığımızda ve bunu destek olarak onayladığımızda, muhtemelen dalgalanmalar daha hızlı bir şekilde artacak. İlk etapta tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmayabiliriz, ancak 32.000 dolar bölgesinin üzerinde büyük bir volatilite görmeye başlayacağımızı düşünüyorum.”

Bitcoin'de yeni hedef 70 bin dolar olabilir mi?
Kaynak: Kevin Svenson

Svenson’un grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda 70.000 doların üzerine çıkabileceği düşünüyor. Svenson ayrıca, spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasının, BTC’nin 32.000 doların üzerine çıkması için bir katalizör olabileceğini belirtti.

“Eğer bu gerçekleşirse ve 32.000 doların üzerine çıkarsak, insanların şaşırmalarına hazır olun. Çünkü pek çok insanın bu sıkıcı yatay aralıktan sonra (25.000 – 32.000 dolar) unutma eğiliminde olduğunu düşünüyorum. İnsanlar genellikle Bitcoin’in bizi her zaman şaşırtmayı sevdiğini unutuyorlar.”

Bitcoin'de yeni hedef 70 bin dolar olabilir mi?
Kaynak: Kevin Svenson
(Visited 22 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz