Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin'de tarih tekerrür edecek mi? Eylül ayı kritik

Bitcoin’de tarih tekerrür edecek mi? Eylül ayı kritik

2023 yılının Eylül ayında Bitcoin'i neler bekliyor?

Bitcoin'de tarih tekerrür edecek mi? Eylül ayı kritik

Tarihsel olarak Eylül ayı, Bitcoin boğaları için hep zorlu bir ay olarak karşımıza çıktı. Analist Miles Deutscher, bu kez durumun daha da kötü olabileceğini ifade etti.

Kripto piyasaları, özellikle BTC ve büyük hacimli altcoinler, tartışmalı bir makroekonomik ortam, düzenleyici belirsizlik ve popüler kripto paraların kilitlerinin açılması sorunlarıyla karşı karşıya.

2023 yılının Eylül ayı, kripto para ekosistemi için can sıkıcı olabilir. Bununla birlikte, “önemli bir arz fazlası” ile karşı karşıya kalabilir. Analist Miles Deutscher, Bitcoin ETF kararlarındaki gecikmelerin bunun boğalar için büyük bir sorun yaratabileceğini söyledi.

Analistlerin uzun yıllardır belirttikleri gibi, Eylül ayı BTC yatırımcıları için hep sorun çıkardı.

Bununla birlikte, Apecoin (APE), Aptos (APT), dYdX (DYDX) ve Optimism (OP) gibi birçok popüler kripto para biriminin Eylül ayında kilitlerinin açılması bekleniyor.

Başka bir açıdan bakıldığında, piyasalar bu potansiyel “satış baskılarını” büyük hacimli altcoin çiftlerinde kolayca absorbe edilebilir, ancak 2023’ün 4. çeyreğinin başlarında durum boğalar için oldukça tehlikeli görünüyor.

“Normal piyasa koşullarında bu satış baskısı kolayca absorbe edilirdi. Ancak düşük likidite ortamında, fiyatı etkilemek için daha az hacim gerekiyor. Bu nedenle, piyasa katılımcılarından yeni bir destek gelmediği sürece, dikkatli olmamız gerekiyor.”

Grayscale’in mahkeme zaferiyle başlayan Bitcoin rallisinin kısa ömürlü olması, Deutscher için piyasanın ilgisizliğinin en açık göstergesidir.

Bitcoin yatırımcıları 13 Eylül ve 20 Eylül’e dikkat etmeli

Deutscher, yaklaşan makroekonomik tetikleyicileri de yakından takip etmeyi önerdi. Bu nedenle, 13 Eylül’de Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) açıklanmasına ve 20 Eylül’de Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına odaklanılmasını önerdi. Genellikle her iki gösterge de BTC ve popüler altcoinlerin fiyatını olumlu veya olumsuz etkileyebilir.

İlginizi çekebilir:  Mevcut Bitcoin'in önemli kısmını elinde tutan borsa açıklandı

Analistin bakış açısı, aynı zamanda temkinli bir iyimserliği de yansıtıyor: Alıcıların belirli bir seviyede BTC satın almayı düşünebileceğini öngörüyor. Deutscher, hem 25.000 dolar hem de 23.000 dolar seviyelerini “alış yapılabilir zamanlar” olarak belirtti.

Deutscher ayrıca, popüler kripto paranın daha fazla düşme olasılığını da göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz