Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriPopüler analiste göre Bitcoin'de işler pek yolunda gitmiyor

Popüler analiste göre Bitcoin’de işler pek yolunda gitmiyor

Popüler analist, tarihsel olarak Bitcoin'in geçmiş halving hareketlerini yorumladı. İşler pek yolunda gitmiyor.

Popüler analiste göre Bitcoin'de işler pek yolunda gitmiyor

Popüler bir analist, Bitcoin ile ilgili yatırımcılara uyarıda bulunarak, tarihsel verilere göre Bitcoin’in düzeltme yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Benjamin Cowen, 784.000 YouTube abonesine, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığın, halving öncesi yılların ilk yarısında boğa piyasası desteğini kırmaya eğilimli olduğunu ifade etti.

Cowen, boğa piyasası destek bandını 20 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ve 21 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) bir kombinasyonu olarak tanımladı.

Bitcoin geçmişte yapmış olduğu hareketleri tekrar edecek mi?

Aynı modelin Bitcoin’in 2011, 2015 ve 2019’da izlediğini örnek gösteren Cowen, iddiasını kanıtlamaya çalıştı.

“Yani elimizde üç örnek var ve yine bu örneklerden bir çıkarım yapamayız. Normalde, halving öncesi Bitcoin’in büyük bir kısmında iyi performans gösterdiğini görürüz, ancak üçüncü çeyrek civarında boğa piyasası destek bandını tutturamıyor.

Sonuç olarak, göz önünde bulundurmamız gereken riskin bu olduğunu düşünüyorum: Önceki üç halving öncesi olduğu gibi benzer bir şekilde mi davranacak? Destek bandını tutamayacak mı, yoksa ilk kez gerçekten destek olarak mı tutacak?”

Cowen’a göre, böyle bir senaryo, halihazırda boğa piyasası desteklerinin altında hareket eden Ethereum gibi diğer kripto paraları da etkileyebilir.

“Bitcoin fiyatı düşerse, bunun diğer varlıkların oldukça sert bir şekilde etkilenmesine yol açabileceğini unutmayın çünkü birçoğu zaten boğa piyasası destek bantlarının altında.

Ethereum’a bakacak olursak, gerçekten ilginç olan şey, Ethereum’un 2019’da 20 haftalık tahminin altına düştüğü, bunun altında bir haftalık kapanış yaptığı ve ardından yılın ikinci yarısı için aşağı yukarı düşüş trendini başlattığı haftadır…

Ethereum bugün bu seviyeye gerçekten çok yakın, ETH için 20 haftalık tahmin 1.859 dolar, yani aslında tam da bu seviyedeyiz.”

(Visited 22 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz