Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBloomberg analisti Bitcoin'de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı

Bloomberg analisti Bitcoin’de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı

Bitcoin'in benimsenmesi doğaya olan zararının azalmasına neden oluyor.

Bloomberg analisti Bitcoin'de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı

Bloomberg Intelligence’ın kripto piyasası analisti Jamie Coutts, Bitcoin’in (BTC) gözden kaçan büyük bir başarıya imza attığını ifade etti.

Coutts, sosyal medya platformu X’te, Bitcoin’in benimsenmesinin artmasıyla birlikte Bitcoin ağının karbon emisyonlarının azaldığını belirtti ve bu durumun nadir olduğunu vurguladı.

“İşte burada dikkat çeken bir başarı daha var: Bitcoin, küresel bir para ağı olarak büyürken karbon etkisi azalıyor. Bu tür bir başarıyı talep edebilen sektörler oldukça nadirdir.”

Bloomberg analisti Bitcoin'de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı
Kaynak: Jamie Coutts

Bitcoin madencileri yenilenebilir enerjiyi tercih ediyor!

Coutts, karbon ayak izinin azaltılmasının arkasındaki itici güçlerden birini, madencilerin maliyetleri düşürmek için daha fazla yenilenebilir enerji kullanmaları olarak değerlendiriyor.

Coutts’a göre, enerji madenciliğin işletme maliyetinin %50’sinden fazlasını oluşturduğunda, en ucuz enerji kaynaklarını elde etme teşviki ağın hash oranının artmasına katkıda bulunurken aynı zamanda endüstrinin emisyonlarını veya karbon yoğunluğunu da azalttı.

Coutts’a göre, Bitcoin madenciliği için kullanılan toplam enerjinin sürdürülebilir enerjisi artık %50’nin üzerinde ve artıyor.

“Bu yüzde başlangıçtan bu yana artıyordu, ek olarak Çin’in Mayıs 2021’de madenciliği yasaklaması ile birlikte vites daha da yükseldi ve fosil yakıtla çalışan birçok işletmeyi devre dışı bıraktı (Kazakistan’daki baskılar da buna yardımcı oldu).”

Bloomberg analisti Bitcoin'de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı
Kaynak: Jamie Coutts

Coutts, yenilenebilir enerji kullanımının Bitcoin’in karbon yoğunluğunu azalttığını belirtti; karbon yoğunluğu, bir kilovatsaat (kWh) elektrik üretmek için salınan karbondioksit (CO2) miktarını ifade etmek için kullanılır.

“Sonuç olarak, emisyon yoğunluğu o zamandan bu yana kWh başına 600 gramdan 296,5 gram CO2’ye düştü. Bu etken aynı zamanda madencilik sektörünün daha fazla merkezileşmesine de yardımcı oldu.”

Bloomberg analisti Bitcoin'de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı
Kaynak: Jamie Coutts
(Visited 21 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Adam Back’ten Cardano'nun kurucusuna Bitcoin dersi

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz