Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin'de büyük işlem hacimleri 10 milyona ulaştı! Bu market için ne anlama...

Bitcoin’de büyük işlem hacimleri 10 milyona ulaştı! Bu market için ne anlama geliyor?

Bitcoin fiyatı, BTC, Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) borsalara girişi nispeten ılımlı bir durumdayken, büyük cüzdan etkinlikleri sık görülmeye başlandı.

Bitcoin ağındaki büyük BTC işlemlerinin toplam hacmi günlük 10 milyon Bitcoin’e ulaştı. Ana hacmin çoğunluğu kurumsal yatırımcılardan gelmekte olduğu tespit edilirken ağda artan işlem etkinliği, hem traderlar hem de uzun vadeli yatırımcılar için iyiye işaret olmayabilir.

The Block verilerine göre Bitcoin’deki büyük işlemler 2 yıldan sonra ilk kez bir günde 10 milyon BTC’nin üzerine çıktı. Verilere göre kurumsal aktivite yükseliş trendinde görünüyor.

İstikrarlı bir kripto para piyasası yapısının ana göstergelerinden birisi, borsalara düşük fon girişidir. Ağda kayda değer işlem hacimleri ile genellikle büyük borsalara akış gelir. Ancak çeşitli zincir içi veri analizlerine göre, hem borsa rezervleri hem de girişler ya aşağı doğru hareket ediyor ya da hiç değişmiyor.

Büyük işlem hacimleri merkezi veya merkezi olmayan borsalara doğru hareket etmediğinden, büyük olasılıkla cüzdanlar arasında taşınıyor veya OTC anlaşmalarında kullanılıyor. Çoğu kurumsal yatırımcı, borsalar aracılığıyla gerçekleştirilemeyecek işlemler için büyük hacimli fonlarla çalışır.

7 Eylül’de Bitcoin’in %15 düşmesiyle birlikte artan işlem etkinliği ve en önemlisi, “balina katmanlı” cüzdanlarda tutulan kripto para sayısında büyük bir değişiklik izlendi. BTC milyonerleri sadece üç günde yaklaşık 70.000 coin sattı. Ancak düşüşün ardından, yaklaşık %10’luk büyük bir indirimle hızla yaklaşık 60.000 Bitcoin biriktirdiler.

Bazı “genç” cüzdanların etkinliği sürekli artsa da, eski sahipleri fonlarının hiçbirini satmaya istekli değiller ve elde tutmayı tercih ediyorlar. Buna ek olarak, bir yıldan eski cüzdanlar çok yıllı düşük harcama oranlarına ulaştı. Haber yazım anında, Bitcoin, 47.915 dolardan işlem görüyor.

(Visited 107 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakutoday
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,556.58 6.27%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,895.59 11.21%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.538309 4.87%
solana
Solana (SOL) $ 44.15 10.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.381483 4.52%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.39 7.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071712 4.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.48%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.56 4.62%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.03 7.25%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.18 7.81%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.96 4.98%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.36737 6.05%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937719 4.93%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.92 10.83%