Pazar, Ocak 23, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriBitcoin yazılımcısı: “Bu coinler medeniyet için hiçbir şey yapmıyor!”

Bitcoin yazılımcısı: “Bu coinler medeniyet için hiçbir şey yapmıyor!”

Bu coinler medeniyet için hiçbir şey yapmıyor
Bu coinler medeniyet için hiçbir şey yapmıyor!

Blockchain’in göreceli karmaşıklığı ve dijital doğası, büyük ölçekli benimseme ve zamanında düzenlemeler yolundaki en büyük engellerden bazıları olmaya devam ediyor.

Bu algıyı değiştirmek için birçok yatırımcı, kriptoların daha geniş kabulünü teşvik etmek için hem toplulukları hem de politikacıları eğitiyor. Bitcoin Core Katılımcısı Jimmy Song, yakın tarihli bir podcast’te bunun her zaman kolay bir iş olmadığını kabul ederek, bir açıklamanın genellikle çok fazla heyecanla karşılandığını da sözlerine ekledi.

Song’un konuştuğu çoğu insan, BTC’nin teknik incelemesinin anonim yazarı Satoshi Nakamoto’nun kimliğini eşit derecede merak ediyor. Song, lider kripto coin’i diğer blok zincirlerinden ayıran bir faktör olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Diğer tüm kripto para birimleri bir CEO ve bir pazarlama ekibi tarafından başlatıldı ve onlardan bir şeyler öğreniyorsunuz.

Bu durum, birçok insanın “merkeziyetçilik ve herhangi bir merkezi başarısızlık noktasını ortadan kaldırmak” olan blok zinciri teknolojisinin noktasını kaçırmasına neden oldu. Song, bunun yerine, “sahnenin bir parçası gibi hissetmek için bu moda sözcüğü kullanıyorlar” dedi.

Blockchain ile ne yapıyorsunuz? Bunu bir borsada satın alıyorsunuz çünkü değerinin artacağını düşünüyorsunuz. Hepsi bu kadar ve bu yüzden bana teknoloji için burada olduğunuzu söylemeyin, çünkü burada bir kumar oynuyorsunuz.

“’Doge & Shiba Coin medeniyet için hiçbir şey yapmıyor’”

Song ayrıca, her ikisi de topluluk ve sosyal medya etkisiyle önemli fiyat artışı gören Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme-coin’lere değindi. Blockchain şirketlerini, birçoğunun hiçbir temeli olmayan token’larını yükseltmek için pazarlamayı kullandıkları için eleştirdi.

Song, “Bu coinleri büyütmek için kolektif bir iradenin temel değerinden ve altında yatan üretken kapasiteden çok uzaklaştılar ve bu, kendi gerçekliklerini yaratmaya istekli yeterli sayıda insan olduğu için oldu” dedi.

“Bu, nihayetinde sermayenin tamamen yararsız şeylere yönelmesiyle sonuçlanır” diye ekledi.

Yazılımcı, değerli şirketlere yapılan iyi yatırımların verimli ürün ve hizmetlerin üretilmesini sağlayarak medeniyetleri ilerlettiğini iddia etmeyi sürdürdü. 

Dogecoin veya Shiba Inu gibi coinler kesinlikle medeniyet için hiçbir şey yapmaz, eğer sermaye bunlara yönelirse medeniyet azalır ve bizi asıl etkileyen bu olur.

Shiba için imza kampanyası

Shiba Inu, geçtiğimiz yıl yüzde 75 milyonun üzerinde bir artış göstererek meme-coin  DOGE’nin performansını çok geride bıraktı. Ancak bu, ‘SHIB Ordusu’ndan biraz daha fazlasına atfedilebilir. En son yükselişi Robinhood’da listelenmek istenmesiyle bir dilekçe tarafından tetiklendi. Aslında, şu anda 500.000’den fazla imza ile change.org’daki en popüler kampanya.

(Visited 312 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 35,453.00 1.77%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,447.43 2.18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 376.57 6.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.11 4.07%
solana
Solana (SOL) $ 98.88 6.04%
xrp
XRP (XRP) $ 0.610028 5.91%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 18.29 2.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.140035 9.72%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000022 13.07%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 67.80 9.68%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.93 9.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 15.80 1.78%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 11.32 1.21%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 107.97 1.51%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.967738 6.72%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.60 5.78%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 52.23 5.14%