Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Yatırımcıları Borsalardan Büyük Miktarda Fon Çekiyor, Neler Oluyor?

Bitcoin Yatırımcıları Borsalardan Büyük Miktarda Fon Çekiyor, Neler Oluyor?

Kripto para piyasasındaki eğilim yavaş yavaş değişiyor, fakat bu hemen sıçrama olacağı manasına gelmiyor

Bitcoin Yatırımcıları Borsalardan Büyük Miktarda Fon Çekiyor Neler Oluyor

Bitcoin yatırımcılarının aniden varlıklarının çoğunu kendi kripto cüzdanlarına aktarmaya başlamasıyla, kripto para borsası net akışı son dört hafta içinde büyük miktarda değişti.

Böyle bir eğilim, bir toparlanma başladığında kripto piyasası için tipik bir durumdur.

Borsalardan Çekilen Bitcoin’ler

Veri analitik şirketi Santiment’e ait verilerin gösterdiği üzere, Bitcoin (BTC) dün borsalardan hareket eden büyük bir coin dalgalanması yaşadı. Bu aynı zamanda son dört ayda çekilen en büyük günlük coin miktarıydı.

Yatırımcılar 40 bin BTC’den fazla aktarım yaptılar.

Sözkonusu işlemler ve fonların son birkaç haftadaki hareketi, kripto borsalarındaki coin arzının yaklaşık yüzde 9 oranında düşmesine neden oldu.

Negatif bir net akış, piyasada potansiyel bir satış olasılığını aşağı çektiği için genellikle piyasa için olumlu bir gösterge olarak kabul edilir. Fakat, borsalardaki mevcut bulunan arzın düşük yüzdesi, herhangi bir şekilde piyasaya taze fon çekmediği için olası bir toparlanma için yeterli değil.

Malesef, bilhassa kurumlardan bahsediliyorsa kripto piyasasına girişler hala son derece düşük bir seviyede bulunuyor.

CoinShares şirketinin son raporuna göre kurumsal yatırımcılardan piyasaya herhangi yeni bir giriş gelmedi.

Görünen tek fon hareketi, BTC’nin tersine endeksli ETP’lerin shortlanmasından sorumluydu.

Yeni girişlerin bulunmaması ve genel olarak ağdaki hareket de lider kripto paranın grafiğine yansıyor.

Son birkaç haftada BTC, fiyatın yüzde 2 fiyat aralığında hareket etmesiyle son derece düşük volatilite gösteriyor.

Yazım zamanında BTC 28,362.00 USD dolar seviyesinden işlem görüyor.

(Visited 140 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Musk ve Ackman’dan FED’e faiz oranlarını arttırmama çağrısı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel