Cuma, Mayıs 20, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

Altcoin Daily sunucusu Austin Arnold, kripto piyasalarının önümüzdeki aylarda bazı büyük fiyat manipülasyonlarına ev sahipliği yapabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Yeni bir videoda kripto analisti, Mayıs ayında Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından Bitcoin mikro vadeli işlemlerinin (0.1 Bitcoin için sözleşmeler) piyasaya sürülmesiyle, geleneksel piyasa aktörlerinin BTC’nin fiyatını, fiilen sahip olmadan veya elinde tutmak zorunda kalmadan etkilemesine izin verebileceğini söylüyor.

Arnold, sözleşmelerin perakende yatırımcıları hedeflediğini ve yatırımcılara lider kripto para biriminin fiyatını manipüle etmeleri için tamamen yasal bir yol sağladığını belirtiyor.

Vadeli işlem sözleşmelerinin “manipülasyona” karşı savunmasız olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, birçok sözleşme gerçekleştirilme niyeti olmadan açıldığı, sahte düşüş veya yükseliş hissi yaratacaktır. BTC vadeli işlem sözleşmelerinin sona erme tarihlerinin de uzun süredir Bitcoin fiyatındaki düşüşlerle ilişkili olduğu düşünülüyor.

” Nihayetinde, eğer büyük adamlar bunu CME sözleşmelerinin şu anda sunduğu şeyle yapabiliyorsa bu iyi bir şey, çünkü küçük yatırımcıya bu türevlere eşit şekilde maruz kalma imkanı sağlıyor. Bu [aynı zamanda] kötü bir şey çünkü piyasa manipülasyonuna yol açacak. CME kripto para vadeli işlemleriyle, yatırımcıların / traderların aslında Bitcoin’i elinde tutmaları gerekmez. Dijital bir cüzdana ihtiyacınız yok, çünkü Bitcoin vadeli işlemleri finansal olarak yerleşmiştir, yani fiat üzerinden hesaplanmıştır. Bu nedenle bu işlemler gerçek Bitcoin takasını içermezler.” 

Arnold, CME’nin şu anda Bitcoin için mikro vadeli işlemlerine sahipken, Ethereum için hali hazırda önemli hacim seviyelerinde işlem gören normal boyutlu sözleşmelere de sahip olduğunu söylüyor.

“Şu anda Bitcoin için yalnızca mikro sözleşmeler varken, CME zaten Ethereum için düzenli sözleşmelere sahip. Borsa, geçen ay Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini de başlattı. Bunlar, her gün ortalama olarak işlem gören yaklaşık 767 sözleşme veya lansmandan bu yana her gün ortalama 38.000 Ethereum’a eşdeğer işleme eşit… Bu yüzden Bitcoin’i elinizde tutuyor olsanız da, Ethereum’u elinizde tutuyor olsanız da, bu sizi etkiliyor.”

İlginizi çekebilir: Popüler Analist: Bu Altkoini Satın Aldım, Çünkü Destansı Yükselişe Hazır!

(Visited 12 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,018.00 2.50%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,996.98 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.527607 0.70%
solana
Solana (SOL) $ 51.76 0.21%
xrp
XRP (XRP) $ 0.418372 0.57%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.00 0.61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086639 0.52%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 1.65%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000141 17.83%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.82 3.86%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.10 0.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.06 0.46%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.83 3.75%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.433193 4.86%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.64454 1.64%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.98 2.97%