Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaAltcoin HaberleriBitcoin ve Ethereum hala aynı aralıkta gezinirken, GRT ve RUNE vites yükseltti

Bitcoin ve Ethereum hala aynı aralıkta gezinirken, GRT ve RUNE vites yükseltti

BTC hala 39 bin dolar civarında dalgalanırken, ETH 2.600 dolar yakınında başarısız olmaya devam ediyor. RUNE yüzde 16 yükseldi.

Bitcoin ve Ethereum hala aynı aralıkta gezinirken, GRT ve RUNE vites yükseltti

Bitcoin 39 bin doların altına düzeltme yapmadan önce 39.500 dolar üzerine çıktı. Fiyat şu anda 38.700 doların üzerinde konsolide oluyor.

Benzer şekilde, çoğu altcoin de dalgalanıyor. ETH, 2.550 dolar yakınında sıkıştı. XRP, 0,80 dolar direncinin üzerinde yeni bir girişimde bulunabilir. ADA, 0,82 dolar direncinin üzerine çıkmak için mücadele ediyor.

Toplam piyasa değeri

8DBCF88B 7769 420D 9E66 270AC48DB9F9
TradingView

Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı 38.800 dolar üzerinde bir toparlanma dalgası başlatarak 39.500 doların üzerine çıktı. Fakat, ayılar hala aktif olduğu için 40 bin dolar direnci için bir test yapılamadı. Yazım anında 39 bin doların altında konsolide olurken, sonraki kilit direnç 40 bin doların yakınında, bunun üzerinde fiyat istikrarlı bir yükselişe başlayabilir.

Aksi durumda 38.500 dolara gerileyebilir. Sonraki kilit destek 38 bin doların yakınında, bunun altında fiyat 37.550 doları test edebilir.

Ethereum fiyatı

Ethereum fiyatı 2.600 dolar direncinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma girişiminde bulundu, fakat başarısız oldu. ETH şu anda 2.600 doların altında konsolide oluyor. Sonraki kilit destek 2.500 doların yakınında, bunun altında fiyat 2.440 dolara düşebilir. 

Boğalar 2.600 doların üzerinde bir girişiminde bulunur ve başarılı olursa, fiyat 2.650 dolara yükselebilir. Bir sonraki direnç 2.750 dolar yakınında. 

ADA, BNB, SOL, DOGE ve XRP fiyatı

Cardano (ADA) 0,81 doların üzerine çıktı, ancak 0,82 dolar direncini kıramadı. Fiyat şimdi 0,78 dolardaki kilit destekle bir aralıkta kaldı.

BNB, 370 dolara doğru yükseliyor. İlk büyük direnç 375 doların yakınında, bunun üzerinde belki 385 dolar seviyesine yükselebilir.

Solana (SOL) 80 doların yakınında işlem görüyor. Ek kayıplar olursa, fiyat 75 dolara doğru inebilir. Sonraki büyük destek 72 doların yakınında.

İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

DOGE 0,112 doların yakınında sıkıştı. Yukarı yönde, 0,115 doların yakınında dirençle karşılaşıyor. Güçlü bir yükselişin önündeki ana engel hala 0,120 dolar yakınında.

XRP fiyatı 0,75 dolar pivot bölgesinin yukarısında konsolide oluyor. Yukarı yönde, ayılar 0,80 dolar yakınında aktif. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış, güçlü bir artış başlatabilir.

Bugün diğer altcoin piyasası

LUNA, AXS, RUNE, IOTX, GRT ve BAT dahil bazı altcoinler yüzde 3’ün üzerinde yükseliş gösterdi. Bunların arasından GRT yüzde 7,8 yükselerek 0,36 dolar seviyesini kırdı ve haftalık kazançlarını yüzde 5’e çıkardı. RUNE ise yüzde 16 artışla 7,65 dolara ulaştı. Yani bir haftada yüzde 80 arttı.

Genel olarak, BTC fiyatı hala 39.500 doların altında mücadele ederken, kısa vadede 40 bin dolar için başka bir girişim mümkün gözüküyor.

(Visited 420 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz