Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin ve ETH, enflasyon verisi öncesi aylık en yüksek seviyelerde

Bitcoin ve ETH, enflasyon verisi öncesi aylık en yüksek seviyelerde

Bitcoin ve ETH enflasyon verisi öncesi aylık en yüksek seviyelerde

Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde, genel kripto piyasası değeri, bugünkü ABD TÜFE verisi öncesinde 26 milyar dolar yükseldi.

Trendkoin verilerine göre, Bitcoin yeni aylık en yüksek seviyesi olan 18.268 dolara ulaşarak kısa vadeli yatay ivmesini kırdı.

Yazım anında BTC son 24 saatte yüzde 4,3 artışla 18.194 dolar civarında el değiştiriyor. 

Yükselen fiyat hareketinin yanı sıra, günlük işlem hacimleri de aynı zaman zarfında yüzde 53 artarak 24 milyar dolara ulaştı. Kripto para haftalık olarak, yüzde 8 artarak aylık kayıplarını tersine çevirdi.

Coinglass verilerine göre, lider kripto paranın bugünkü boğa koşusu sırasında, son 24 saatte 77 milyon doların üzerinde futures işlemi tasfiye edildi. Tasfiyelerin çoğu (%93) short pozisyonlardan kaynaklanıyor.

FEEFCC02 776A 428C BE79 05C2BFDFEC92
Zaman içinde Bitcoin tasfiyeleri; kırmızı çubuklar, patlayan short işlemleri gösterir. Kaynak: Coinglass

Kısa dönemdeki fiyat artışına rağmen BTC, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolar seviyesinden hala çok uzakta. 

Ethereum da Bitcoin’e katıldı

Ethereum (ETH) da son 24 saatte yüzde 4,6 değer kazandı.

8 Kasım 2022’den bu yana Ethereum, 1.400 dolar direncini geçmek için mücadele ediyordu. Bugün erken saatlerde, ETH bu seviyeyi aştı ve en büyük altcoinin yeni aylık zirvesi olan 1.408 dolara kadar yükseldi.

Diğer taraftan, Coinglass verilerine göre, Ethereum tasfiyelerde lider.  

Son 24 saatte, toplam 112,21 milyon dolarlık Ethereum futures pozisyonu tasfiye edildi. Tasfiye edilen toplam işlemlerin yüzde 94,48’i short pozisyonlar.

Yükselen fiyat hareketinin yanı sıra, Cryptoslam verilerine göre, Ether tabanlı NFT işlem hacmi de son 24 saatte yüzde 38,4 artışla 28,679 milyon dolara ulaştı.

Öte yandan Ethereum’daki DeFi etkinliğinin bir ölçüsü olan Kilitli Toplam Değer (TVL), mevcut fiyat rallisini destekleyerek yüzde 2,25 artışla 25,3 milyar dolara ulaştı.

(Visited 45 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Huobi hacklendi: Justin Sun'un hack açıklaması

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz