Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriKripto Analisti: Bitcoin ve bu iki Ethereum rakibi 2x yapacak! İşte zaman...

Kripto Analisti: Bitcoin ve bu iki Ethereum rakibi 2x yapacak! İşte zaman çizelgesi

Bitcoin ve bu iki Ethereum rakibi 2x yapacak

Popüler bir kripto analisti, yeni yılda Bitcoin (BTC), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) dahil birçok kripto paranın fiyatlarının ikiye katlanacağını söyledi.

Altcoin Sherpa olarak bilinen analist, Twitter’daki 188 bin takipçisine, ekonomik sıkıntıların en kötüsünün muhtemelen geride kaldığını ve 2023 sonuna kadar bazı kripto paralar için yüzde 100’den fazla kazanç beklediğini söyledi.

Analist, kripto piyasasının 2023’te gelişeceğini, fakat dalgalanmanın devam edeceğini ve bir piyasa teslimiyetinin (kapitülasyon) daha muhtemel olduğunu ifade etti.

2023 ilginç bir yıl olacak. Bence en kötüsü büyük ölçüde geride kaldı ama, sanırım bizi bekleyen son bir kapitülasyon daha var. Yine de pek çok ayı piyasası rallisi yaşayacağımızı ve 2021’de likiditenin sektörden sektöre çok parçalı olacağını düşünüyorum.

Kripto stratejisti, Aralık 2023 fiyat hedeflerini, makroekonomik tablonun iyileşeceği ve tarihsel olarak dördüncü çeyreğin, bilhassa altcoinler için kripto piyasasına yükseliş getireceği tahminine dayandırıyor.

Genel makro ortamın 2023’ün sonuna kadar biraz daha iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca 2017, 2020, 2021’de çok sayıda 4. Çeyrek rallisi gördüğümüzü ve altcoin’in o yıllarda 4. Çeyrekte ve 2018’de en çok ralli yaptığını düşünüyorum. Altlar, neredeyse her yıl 4. çeyrekte ralli yaptı.

Bitcoin, ilk başlarda acı çekecek

Bitcoin’i inceleyen analist, BTC’nin muhtemelen gelecek sene başlarında toparlanmaya başlayacağını, ancak aynı zamanda bazı düşüşler de yaşayacağını söyledi.

BTC: Sanırım 1. çeyreğe doğru bir ralli ve sonrasında daha fazla acı göreceğiz. Bence yılın büyük bir bölümünde genel olarak 15-3 bin dolar arasında bir aralık göreceğiz ve her iki uçta da sapmalar olacak.

Analist, BTC’nin yıl sonuna kadar muhtemelen 35 bin dolara kadar geleceğini söyledi. Yazım esnasında, BTC 16.839 dolar seviyesinde bulunuyor.

İlginizi çekebilir:  Popüler stabilcoin Arbitrum ağına entegre oluyor!

Analist, 3.200 dolarlık fiyat tahminiyle Ether’in (ETH), Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini öne sürdü.

ETH: Genel olarak BTC’den daha iyi performans göstereceğini ve potansiyel olarak ileriye dönük olabileceğini düşünüyorum.

Yazım esnasında, ETH 1.218 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analist, Ethereum rakibi Solana’nın (SOL) 35 dolara yükselebileceğini, fakat FTX çöküşünün etkileri nedeniyle zayıf kalabileceğini söyledi.

SOL: Sanırım toparlanıyor ama FTX/SBF’den gelen genel satış baskısına bağlı.

Yazım esnasında SOL 11,3 dolar seviyesinde bulunuyor.

Altcoin Sherpa ayrıca, Chainlink’in (LINK) 14 dolara kadar ulaşabileceğini öne sürdü. Yazım sırasında, LINK 5,91 dolar seviyesinde bulunuyor.

LINK grafiği iyi görünüyor ve yine de en iyi kehanetlerden biri olmalı.

Son olarak analist, Polygon’un MATIC’inin kullanıcıları blockchain projesine getiren ortaklık anlaşmalarıyla güçlü gözüktüğünü söyledi.

MATIC: 2023’te iyi şansı olduğunu düşünüyorum, Geliştirme ve ortaklıkları iyi görünüyor.

Yazım esnasında, MATIC 0,7857 dolar seviyesinde el değiştiriyor.

(Visited 218 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel