Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin şimdi düşük fiyatta mı? İşte göstergelerin söylediği…

Bitcoin şimdi düşük fiyatta mı? İşte göstergelerin söylediği…

Bitcoin fiyatı için göstergeler ne diyor...

Bitcoin‘in henüz dip yapmadığına dair oluşan genel bir fikir birliğine rağmen, bazı göstergeler dip seviyenin zaten gerçekleştiğini gösteriyor.

BTC’nin henüz dibi görmediği iddiasını destekleyen bazı teknik göstergeler bulunmasına rağmen, diğer göstergeler de Bitcoin’in değerinin daha da düşeceğine işaret ediyor.

Harcanmamış işlem çıktısına (unspent transaction output, UTXO) ve madenci istatistiklerine dayanan göstergeler, BTC’yi bir yıldan fazla tutmak için iyi sebepler ortaya koyuyor.

Uzun vadeli yatırımcılar için bu göstergeler, BTC’nin değerinin düşük olup olmadığına dair hissi ölçmek için hayati önem taşıyor. CryptoQuant‘ın zincir üstü analiz verilerine göre, MPI’de (Madencilerin Pozisyon Endeksi) bir artış var.

MPI, tüm madenci çıkışlarının sayısının 365 günlük hareketli ortalamasına olan oranıdır. Madenciler daha az kar gördükçe MPI artıyor, ancak madencilik zorluğu ise yüksek seviyede.

Veriler, önceki döngülerde tipik olarak piyasa diplerinden önce gelen bir madenci kapitülasyon olayını göstermektedir.

Bitcoin fiyatı dip seviyeye yakın

Öte yandan, diğer göstergeler Bitcoin’in dip seviyeye yakın olduğunu gösteriyor. Durum böyle olunca göstergeler kripto piyasasının gerçekleşmemiş büyük bir zarara sahip olduğuna işaret ediyor.

Net Gerçekleşmemiş Kar / Zarar (NUPL), Piyasa Değeri / Gerçekleşmiş Değer Oranı (MVRV), Gerçekleşen Cap-UTXO Yaş Bantları, Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR) ve Çoklu Puell aynı yönde.

Ayrıca, BTC hacimleri etrafındaki veriler, 10 bin dolar değer alanı civarında çok düşük olduğu için, fiyatın mevcut aralıkta konsolide edilmesi gerektiğini göstermektedir.

Cryptoquant’tan bir analist, mevcut kontrol fiyatı etrafındaki mevcut aralıktaki dalgalanmaların 17 bin ila 22 bin dolar arasında değişebileceğine dair tahminde bulundu.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2,38 artışla 21 bin dolardan işlem görüyor. %0.79’luk haftalık sapmaya göre Bitcoin’de hafif bir değişiklik görünüyor.

Haftalık mum 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapandığı için BTC’nin geçen haftaki kapanışı olağandışıydı. Bu gösterge, traderlar tarafından BTC’nin destek seviyesini ölçmek için önemli olarak kabul ediliyor.

(Visited 286 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,636.00 0.67%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,178.07 1.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478233 2.16%
solana
Solana (SOL) $ 36.52 5.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.342046 3.36%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.59 3.77%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068672 5.14%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 4.05%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.99 4.80%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.57 0.46%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.13 6.00%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.24 2.82%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.318762 4.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.517502 3.37%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.48 6.85%