Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Rallisini Başlatabilecek 7 Olay

Bitcoin Rallisini Başlatabilecek 7 Olay

Bitcoin Rallisini Başlatabilecek 7 Olay

Kripto piyasası şu anda düşüş eğilimi gösteriyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 19 bin dolar ile 20 bin dolar aralığından çıkamıyor. Benzer şekilde Ethereum, güncelleme öncesi seviyelerine geri dönemedi. Ancak bu hafta gerçekleşecek olaylar, güçlü bir kripto rallisine yol açabilir.

Kripto piyasası, global piyasalar ile korelasyon halinde. Bu nedenle, gerçekleştireceği hareketler makroekonomik olaylara bağımlı.

 

Rallisi İçin Önemli Olaylar

Mevcut makroekonomik ortam, güçlü bir kripto rallisi için elverişsiz. Fed’in şahin duruşu, piyasadaki heyecanı yok ediyor. Bununla birlikte, merkez bankasından herhangi bir pivot belirtisi, bir ralliyi hızlandırabilir. Bu haftaki bazı olaylar yukarı yönlü hareketin gerçekleşmesine yardımcı olabilir. Ancak aynı olaylar, çöküşe de neden olabilir.

İlk olarak, JP Morgan Chase, Citigroup, Morgan Stanley ve BlackRock kazançlarını açıklayacak. Beklentileri karşılarlarsa, güçlü bir kripto rallisine neden olabilir. Ancak piyasa şu anda bu şirketlerin birçoğunun bu beklentileri karşılayamayacağından korkuyor.

İkinci olarak, IMF, Küresel Finansal İstikrar Raporunu yayınlayacak. Dünya bankası şimdiden resesyon uyarıları yaptı. Fed bir durgunlukla mücadele etmek için adım atarsa, kripto piyasası yükselebilir.

Üçüncü olarak, Federal Açık Piyasa Komitesi Eylül toplantısı için tutanaklarını yayınlayacak. Fed şahin duruşunu sürdürmeye devam edeceğine dair herhangi bir işaret gösterirse, kripto piyasası bunu yeşil bir sinyal olarak alabilir.

Belki de en önemli olay Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi’nin açıklanmasıdır. TÜFE, verilere bağlı olarak güçlü bir kripto fiyat hareketi başlatabilir.

ABD, işsizlik başvurularını da yayınlayacak. İşsizlik verileri, Fed’in enflasyonla mücadelesinin güçlü bir göstergesi. Son olarak, Cuma günü, İngiltere Merkez Bankası için kritik bir gün olacak. BOE, aynı şekilde devam edip etmeyeceğine veya şahin bir duruşa geri dönüp dönmeyeceğine karar vermek zorunda kalacak.

İlginizi çekebilir:  Halving öncesi BTC kaç dolara yükselecek? Altcoin sezonu ne zaman başlıyor?

Bitcoin Yükselecek mi?

Bitcoin ve genel kripto piyasası bu hafta güçlü bir ralli gerçekleştirebilir. Bununla birlikte, kötü bir veri, piyasada başka bir dip ile de sonuçlanabilir.

(Visited 163 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz