Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Rallisinde Sona Yaklaşıldı mı?

Bitcoin Rallisinde Sona Yaklaşıldı mı?

Bitcoin Rallisinde Sona Yaklaşıldı mı?

Bitcoin fiyatına dair rapor yayımlayan veri kaynağı Glassnode, zincir üstü verilerin boğa piyasasının bir sonraki aşamasına hazırlanıldığını aktardı.

Glassnode, 22 Mart tarihli raporunda, Mart 2018’den bu yana 1 BTC veya daha azını elinde tutan cüzdanların arttığını belirtirken, Bitcoin balinalarının sayısında ise düşüş gözlendiğini kaydetti.

Raporda, “Sembolik birikimleri olanların, 2018 ortasından 2020 yılındaki kaosa kadar bozulmayan biçimde, ‘HODL’ görüşüne sadık olduğu gözüküyor” ifadesi yer aldı.

Bununla birlikte, boğa piyasasının, diğer zincir içi ölçümlerin de gösterdiği gibi, ikinci aşamalarına girebileceğine dikkat çekti.

 

Küçük Yatırımcılar Yükselirken Balinalar Sabit Kaldı

Veri sağlayıcısı, ‘Sat Stackers’ı birden fazla Bitcoin tutan cüzdanlar olarak tanımlıyor. Bunlar son üç yıldır yükselişte ve dönem boyunca tüm arzın % 1,23’ünü daha biriktirdi.

Bu küçük hesaplar, şu anda 18.66 milyon olan tüm madencilik BTC arzının tahmini %5.2’sini elinde tutuyor. Glassnode, küçük hisse sahiplerinin ısrarlı birikiminin, 2018 ortasından 2020 kaosuna kadar kırılmayan trendle birlikte oynaklık yoluyla HODL’ye istekli olduğunu gösterdiğini özetledi.

100 BTC’nin üzerinde tutan balina cüzdanları, son 12 ayda % 1’den daha az genişledi ve son üç yılda arzın yüzde 62,6’sını elinde tutan sembolik ölçekli birikimi olan grupla kıyaslandığında nispeten sabit kaldı.

Bitcoin fiyatıyla uzun vadeli yatırımcıların güvenini değerlendirmek için kullanılan “Rezerv Riski” indikatöründen yararlanan Glassnode, uzun vadeli yatırımcılardan yeni alıcılara doğru BTC “transferi” yapıldığını öne sürüyor.

Bitcoin Rallisinde Sona Yaklaşıldı mı?
Rezerv Riski: Glassnode

Rapor, boğa piyasalarının hangi aşamada olduğunu tahmin etmek için kullanılabilecek üç farklı servet transferi sürecine işaret etti. Tepe yapan HODL aşamalarıyla, uzun vadeli yatırımcıların oranının yüksek olduğu dönüm noktaları, kârlı süreçler olarak değerlendiriliyor.

Yatırım yöneticisi Timothy Peterson ise balina birikimlerindeki son düşüşe dikkat çekerek, “Bu tür hareketler sıklıkla olur ama genellikle ayı piyasalarıyla ilişkilendirilmezler” dedi. Peterson, Bitcoin fiyatının 25.000 dolara kadar düşebileceğini ileri sürüyor.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,455.55 1.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,983.54 3.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.561415 4.23%
solana
Solana (SOL) $ 46.75 4.39%
xrp
XRP (XRP) $ 0.3799 0.70%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.40 0.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07386 2.85%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 0.60%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.19 0.11%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.17 0.10%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.01 1.03%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.60 2.07%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.370281 1.97%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 9.03%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.91 0.68%