Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin rallisi sayesinde ekosisteme para girişi hızlandı

Bitcoin rallisi sayesinde ekosisteme para girişi hızlandı

Bitcoin rallisi sayesinde ekosisteme para girişi hızlandı

CoinShares verilerine göre, kripto yatırım ürünlerine girişler geçen hafta Temmuz 2022’den bu yana görülmeyen seviyelere yükseldi. Yükseliş, SEC’in bir spot Bitcoin ETF’ini onaylayabileceğine dair artan iyimserlik ortamında gerçekleşti.

Toplam girişler, 15 ayın en yüksek haftalık tutarı olan 326 milyon dolar seviyesine ulaştı. Girişlerin %90’ını oluşturan kripto para ise BTC ürünlerine aitti.

CoinShares araştırma başkanı James Butterfill, bu ivmenin bir kısmını BTC ETF’ine yeşil ışık yakılmasına bağladı.

“BTC için olumlu olsa da, bu haftalık giriş, yatırımcılar arasında kısıtlamaların devam ettiğini gösteren rekor 21. giriş olarak kayda geçti.”

Bitcoin ETF başvurularındaki değişiklikler

Uzmanlar, BlackRock gibi birçok varlık yöneticisinin yakın zamanda BTC ETF başvurularını değiştirdiğini ve bu değişikliklerin muhtemelen SEC ile devam eden görüşmelerin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kripto ürünlerinde yönetilen toplam varlıklar, Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 37,8 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin rallisi sayesinde ekosisteme para girişi hızlandı
Kaynak: CoinShares
(Visited 18 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz