Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriAnalitik firması: Bitcoin olumsuz koşullara rağmen güçlü duruyor

Analitik firması: Bitcoin olumsuz koşullara rağmen güçlü duruyor

Analitik firması: Bitcoin olumsuz koşullara rağmen güçlü duruyor

IntoTheBlock’un son verileri, Bitcoin’in (BTC) makroekonomik koşullardaki düşüş sırasında borsalara karşı göreceli bir güç sergilediğini gösteriyor.

Analitik firmasının araştırma müdürü Lucas Outumuro, geçen haftaki fiyat hareketinin “dikkat çekici” olduğunu belirtti.

Outumuro, “Federal Rezerv’in bu hafta faiz oranlarını artırmaması beklenen bir gelişmeydi. Ancak, nokta grafikler aracılığıyla bu yıl içinde bir artış daha öngördüler ve 2024 sonuna kadar sadece iki faiz indirimi yaparak daha uzun süre yüksek faiz politikasına bağlı kalacaklarını gösterdiler.

Bu durum, 10 yıllık getirilerin 2007’den bu yana en yüksek seviyeye çıkmasına neden oldu ve Nasdaq ve S&P 500 bu hafta şu ana kadar sırasıyla %3,3 ve %2,7 değer kaybetti. Ancak BTC, göreceli olarak güçlü bir duruş sergileyerek geçen hafta ile aynı seviyede olan 26.600 doları korumayı başardı ve son 30 gün içinde daha iyi bir performans sergiledi.”

Bitcoin’in göreceli istikrarına katkıda bulunan üç faktör

Outumuro, kripto pazarının en yüksek piyasa değerine sahip varlığının fiyatının neden makro koşullara rağmen sabit kaldığını açıklamaya devam etti ve Bitcoin’in göreceli istikrarına katkıda bulunan üç faktörü belirtti.

“Bitcoin’in sabit fiyatını açıklayabilecek bazı önemli noktalar:

1. Bitcoin’in dolarla korelasyonu sıfıra yaklaştı ve ABD dolar endeksinin yükselmesine rağmen güçlü bir pozisyona geldi.
2. Bitcoin ETF onayı, olumlu bir katalizör olarak devam ediyor ve sahiplerini önceden satma konusunda tereddütlü hale getiriyor.
3. Mt. Gox’un hacklenmesinden etkilenen kullanıcılara ödemesi ertelenen 850.000 BTC (23 milyar dolar) beklenen satış baskısını hafifletti.”

Ayrıca analist, Hodler’ların veya BTC’lerini bir yıldan uzun süre boyunca hareketsiz tutan yatırımcıların şu anda mevcut arzın yaklaşık %69’unu temsil eden 13,44 milyon BTC’ye sahip olduğunu açıkladı.

“Genel olarak, trend Bitcoin için bir yükseliş döngüsünün yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor gibi görünüyor. Kötüleşen makro ortamda Bitcoin’in üstün performansı ne kadar süreceği belirsiz olsa da, zincir üzerindeki veriler uzun vadeli yatırımcıların yatırım yapmaya devam ettiğini gösteriyor.”

(Visited 8 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz