Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin'in Adı Netcoin Olabilirdi: Satoshi Nakamoto Fikir Değiştirdi! İşte Detaylar

Bitcoin’in Adı Netcoin Olabilirdi: Satoshi Nakamoto Fikir Değiştirdi! İşte Detaylar

Bitcoin'in Adı Netcoin Olabilirdi: Satoshi Nakamoto Fikir Değiştirdi İşte Detaylar

Bitcoin, aracıları devre dışı bırakma ve finansal demokrasiyi geliştirme amacını neredeyse yerine getirdi. Ortaya çıkışından bu yana yani yaklaşık on yıldan fazla bir süredir varlık, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için çekici oldu ve hala kripto piyasasının en büyüğü olmaya devam ediyor.

İlginç bir şekilde, Weinberger olarak bilinen bir kripto uzmanı, yaptığı araştırma sonunda, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in adına karar vermeden önce başka bir isim düşünüyordu.

18 Ağustos 2008’de Bitcoin ile bağlantılı alan adı olan Bitcoin.org, Satoshi Nakamoto tarafından, kullanıcıların anonim olarak alan satın almalarını sağlayan Japonya merkezli bir hizmet olan AnonymousSpeech üzerinden kaydedildi. İlginç bir şekilde, 17 Ağustos 2008’de AnonymousSpeech altında Netcoin.org adlı bir alan adı da satın aldığı gözlemlendi.

Weinberger, başka bir kişi tarafından satın alınana kadar Netcoin.org’da hiçbir içeriğin yayınlanmadığını da doğruladı. Daha sonra, rapora göre 2010 yılında Web.com’un bir yan kuruluşu tarafından alındı.

Bunu, AnonymousSpeech üzerinden aynı zamanlarda satın alınan tüm alanlara bakarak keşfettim. Bu kadar araştırılmış bir konu hakkında hala yeni bilgiler ortaya çıkarabilmeniz gerçekten şaşırtıcı.

Craig Wright, Satoshi mi?

Bazı kullanıcılar, kayıt şirketinin o zamanlar alan adını isimsiz olarak nasıl satın aldığı ve iz bırakmaktan kaçınmak için birinin kredi kartını kullanıp kullanmadığı konusunda sorular yöneltti.

Weinberger yanıtladı:

AnonymousSpeech o sırada bir İsviçre banka hesabına (AS’nin sahibi Michael Weber’e ait) bir havale yaparak doğru hatırlıyorsam e-altın alacaktı. Daha sonra, 2013’te bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i eklediklerine inanıyorum.

Bu olaya verilen tepki, varlığın başarısının kısmen adından kaynaklandığına işaret ediyor. Kripto topluluğundaki çoğu üye, Netcoin adından hoşlanmadıklarını dile getirdi.

İlginizi çekebilir:  Analitik firması: Bitcoin olumsuz koşullara rağmen güçlü duruyor

Satoshi anonim kalırken, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright da dahil olmak üzere birçok kişi Bitcoin yaratıcısı olduğunu iddia etti. 2015 yılında, Nakamoto’nun varlığı gösteren 2008 tarihli makalesinin ilk taslakları da dahil olmak üzere bazı kanıtlarla Satoshi olduğunu iddia etti.

Dijital adli tıp uzmanları KPMG, Wright’ın iddialarında birkaç tutarsızlık buldu. Wright’ın, teknik incelemenin yayınlanmasından önce Satoshi Nakamoto’yu araştırdığını gösteren bir belge ortaya çıktı. Ancak bu belge tahrif edildi.

(Visited 109 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz