Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin madencileri Senatör Warren’ın baskısı altında! İklim etkisi ve güç tüketimi soruşturuluyor

Bitcoin madencileri Senatör Warren’ın baskısı altında! İklim etkisi ve güç tüketimi soruşturuluyor

Madenciler artan eleştirilerle karşı karşıya

Warren, bitcoin, madenci

ABD’de Senatör Elizabeth Warren liderliğindeki bir grup senato ve temsilciler meclisi üyesi, dünyanın en büyük altı Bitcoin madencisinden elektrik tüketimi ve sera gazı emisyonları hakkında ayrıntılı bilgi talep etti.

Talep kripto para endüstrisinin çevresel etkisine ilişkin artan endişelerden kaynaklanıyor.

Sekiz kanun yapıcı Perşembe günü, Marathon Digital Holdings Inc. ve Riot Blockchain Inc. dahil madencilerden tesislerinin yıllık elektrik tüketimini, büyüme planlarını ve yerel elektrik fiyatları üzerindeki etkisini gösteren bilgileri isteyen mektuplar gönderdi.

Kripto paralar, şu anda Arjantin’inkiyle karşılaştırılabilir ölçüde güç tüketimi nedeniyle artan bir ateş altında.

Warren madencilerin peşinde

Aktif kripto karşıtı Senatör geçtiğimiz aylarda da Greenidge Generation‘a benzer bir talep mektubu göndermesinin ardından, boşa giden Bitcoin operasyonlarını çökertme kampanyası başlatmıştı.

Warren dahil bazı ABD’li kanun yapıcılar şöyle bir metne imza atmışlardı:

Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları göz önüne alındığında, madencilik operasyonları küresel çevre, yerel ekosistemler ve tüketici elektrik maliyetleri üzerindeki etkileriyle ilgili endişeleri artırıyor.

Madencilerin ABD genelinde ve Norveç, Rusya, Japonya ve Kazakistan gibi ülkelerde faaliyetleri bulunuyor.

Madencilik, matematik problemlerini çözmek ve Bitcoin blok zincirindeki işlemler için güçlü bilgisayarlar kullanır ve en hızlı madenciler Bitcoin ile ödüllendirilir.  En büyük madenciler, veri merkezlerine benzeyen ve büyük miktarda elektrik tüketen depolarda on binlerce bilgisayarla çalışıyorlar.

Mektuplar, Bitcoin madencilerinin, kriptonun Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50’lik düşüşünün ardından kritik bir zorlukla karşı karşıya kalmasıyla geldi.  Bitcoin’in geçen yılki kazanımları sırasında birçok madencilik işletmesi ciddi kar elde ederken, düşüş, daha az verimli operasyonları olanlara zarar verebilir.

İlginizi çekebilir: Elon Musk, Warren’ın Senato’dan ayrılması gerektiğine inanıyor!

(Visited 38 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bloomberg analisti Bitcoin'de gözden kaçan bir başarıyı ele aldı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz