Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Madencileri Satışa Devam Ediyor: Yükselişe Etkisi Olur mu?

Bitcoin Madencileri Satışa Devam Ediyor: Yükselişe Etkisi Olur mu?

Bitcoin Madencileri Satışa Devam Ediyor: Yükselişe Etkisi Olur mu

Zincir üstü verileri, Bitcoin madencilerinin son zamanlarda dağıtım aşamasında olduğunu gösteriyor, bu da kesin olmamakla birlikte BTC fiyatının düşüş yaşayabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin Madenci Rezervi Düşmeye Devam Ediyor

CryptoQuant’ın paylaştığı gönderide bir analistin belirttiği gibi BTC madencilerinden gelen son satışlar kısa vadede fiyatı aşağı çekebilir.

Madenci rezervi, tüm madencilerin cüzdanlarında şu anda depolanan toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu göstergenin değerinin yükselmesi, madencilerin kripto para birimini biriktirdiği anlamına gelir. Böyle bir eğilim uzadığında, bu ağ doğrulayıcılarının gerçekleştirdiği bir birikimin işareti olabilir ve bu nedenle BTC fiyatı yükseliş gerçekleştirebilir.

Öte yandan, metriğin düşüş gösteren değerleri, madencilerin şu anda rezervlerinden net sayıda BTC transfer ettiğini gösteriyor. Madenciler genellikle satış amacıyla BTC’lerini çektiklerinden, bu tür bir eğilim lider kripto para biriminin değeri için aşağı yönlü olabilir.

NleurQ2lo b478b63c39d0949d9340b0362197497d1fdc7f22e41127ac027ab25eeed9afd4
Kaynak: CryptoQuant -Bitcoin Madenci Rezervi

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi Bitcoin madenci rezervleri, fiyat yükselirken son birkaç haftadır düşüş eğiliminde.

Bu, madencilerin son zamanlarda daha yüksek fiyatlardan yararlanarak dağıtıma katılabileceklerini gösterebilir. Madencilerden gelen bu satış, son yaşanan ralliyi yavaşlatabilir ve en azından kısa vadede BTC’nin değerini düşürebilir.

Hatta birçok madenci, bu düşük gelirlerde işletme maliyetlerini karşılamak için normalden daha fazla Bitcoin satış yapmak zorunda kalabilir.

(Visited 424 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz