Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin madencileri Hodl moduna geçti

Bitcoin madencileri Hodl moduna geçti

Bitcoin madencileri Hodl moduna geçti

Bitcoin madencilerinin adreslerinde tutulan BTC sayısı dört yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode’un son verilerine göre rakamlar 1.845.303 BTC’yi aştı.

Bitcoin Madencileri tekrar Hodl’a başladı

2021 yılında yaşanan Çin yasaklarının ardından göç eden madenciler, mevcut ayı piyasasından kaynaklı karlılıklarda yaşanan azalma dahil olmak üzere birçok zorluktan geçti.

Ancak görünüşe göre madenciler tekrar hodl moduna geçtiler. Verilere göre, madenci adreslerinde tutulan toplam arz yılın başından beri sürekli olarak yükseldi.

Piyasada yaşanan büyük çaplı fiyat düşüşleri, madencileri potansiyel kayıpları en aza indirmek amacıyla varlıklarını elden çıkarmaya sevk etti.

Hatta bazı kurumsal madenciler, Mayıs ayında ürettiklerinden daha fazla BTC sattı. Core Scientific gibi büyük oyuncular, mevcut piyasa koşullarında hayatta kalabilmek için BTC varlıklarıyla vedalaşmak zorunda kaldı.

Bu durum zincirleme olarak, ASIC’lerin fiyatlarına da darbe indirdi. Bitcoin madenciliğinin kârsızlığı, birçok madenciyi madencilik donanımlarını ucuz fiyattan satmaya yöneltti.

Bitcoin hash oranı darbe aldı

Hafta boyunca makul kazanımlara rağmen, Bitcoin hash oranı önemli bir darbe alarak 207 milyon Th/s civarına geldi. Mevcut düşüş, son zamanların en yüksek seviyesinden %17’nin üzerinde bir düşüşe karşılık geliyor.

Öte yandan bir Bitcoin bloğu madencilik zorluğu da %5 azaltılarak 27.67 trilyona düşürüldü. BlockchainCom’un grafiğine göre, ağ zorluğu aşağı yönlü çizgisini korumaya devam etti. Özellikle Çin madencilik yasağından bu yana en büyük aşağı yönlü revizyon oldu.

Bu arada azaltılmış zorluk ayarı, daha küçük madencilerin ödüllerden komisyon almasına olanak tanıyarak yeni madencilerin oyuna dahil olmasına katkı sağlayabilir.

(Visited 76 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin 4. çeyrekte güzel günler görebilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz