Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriBitcoin Lightning Network'te bir güvenlik açığı tespit edildi

Bitcoin Lightning Network’te bir güvenlik açığı tespit edildi

Bitcoin Lightning Network'te bir güvenlik açığı tespit edildi

Bitcoin ağındaki işlem hızlarını artırmayı amaçlayan layer-2 çözümü olan Bitcoin Lightning Network’te bir güvenlik açığı tespit edildi.

Geçen hafta yayınlanan bir raporda, Bitcoin geliştiricisi Antoine Riard tarafından açıklandı. Güvenlik açığı, “replacement cycling attacks” olarak adlandırılıyor ve Lightning Network üzerinden geçen fonların güvenliğini potansiyel olarak tehlikeye atabilir.

Lightning Network’ün bir güvenlik açığından bahsediliyor. Bu açığın, işlem aktarımını engelleme saldırısına yol açabileceği teorik olarak ifade ediliyor. Bu tür bir saldırı, ağdaki işlemleri geciktirerek veya beklenmeyen sonuçlara neden olarak potansiyel fon kaybına yol açabilir. Ancak bu güvenlik açığına dair doğrulanan bir saldırıya rastlanmamış gibi görünüyor.

Geliştirici Antoine Riard, bu açığı Lightning Network geliştiricilerine bildirdi ve büyük Lightning Network uygulamalarına yamalar dağıtıldı. Ancak, bu önlemlerin daha gelişmiş varyasyonlara karşı ne kadar etkili olabileceği konusunda endişeler bulunuyor.

Ayrıca, bu güvenlik açığının sadece Lightning Network’ü değil, aynı zamanda diğer Bitcoin protokollerini ve uygulamalarını da etkileyebileceği öne sürülüyor.

Antoine Riard, bu güvenlik açığını bildirdikten sonra Lightning Network üzerinde çalışmayı durdurduğunu açıkladı ve güvenlik sorunlarının protokol düzeyinde nasıl ele alınması gerektiği konusunda koordinasyonun sağlanması gerektiğini belirtti.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz