Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriCoinShares: Bitcoin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor

CoinShares: Bitcoin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, kurumsal yatırımcılar tarafından kripto para ekosistemine para girişi sağlandığını bildirdi.

CoinShares: Bitcoin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, üç haftalık çıkışların ardından nihayet kurumsal yatırımcılardan yoğun girişlerin olduğu bir hafta yaşadığını belirtti.

Şirket, son Dijital Varlık Fonu Haftalık Akışları Raporu’na göre, kripto paraların geçen hafta 29 milyon dolarlık yatırım aldığını ve üç haftalık çıkış trendinin sona erdiğini kaydetti.

“Üç haftalık çıkışların ardından, bu hafta kripto para yatırım ürünleri toplamda 29 milyon dolar tutarında giriş kaydetti. Para akışı, beklentilerin biraz altında kalan ve Eylül ayında faiz artırımının daha az olası olduğuna işaret eden son ABD enflasyon verilerinden kaynaklandığını düşünüyoruz.”

CoinShares: Bitcoin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor
Kaynak: CoinShares

Bitcoin’e olan ilgi devam ediyor

Bitcoin (BTC), 27 milyon dolarlık büyük payıyla girişlerde üstünlük sağladı. Böylece BTC’nin yıl başından bugüne toplam girişi 456 milyon doları aştı.

“Bitcoin, önceki üç haftada toplamda 144 milyon dolar tutarında çıkışın ardından 27 milyon dolar değerinde giriş kaydederek göz bebeği haline geldi. Kısa vadeli Bitcoin pozisyonları, bir haftalık küçük girişlerin (2 bin dolar) ardından geçen hafta 2,7 milyon dolar değerinde çıkışla sürdü.

Beklenmedik bir şekilde çıkış yaşayan tek varlık oldu. Veriler, mevsimsel olarak düşük hacimlere rağmen Bitcoin ve genel kripto piyasasının hala duyarlılık açısından desteklendiğini gösteriyor.”

Bitcoin’e ek olarak, Ethereum (ETH), 2,5 milyon dolar yatırım aldı. Uniswap (UNI), XRP, Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) ise sırasıyla 0,7 milyon dolar, 0,5 milyon dolar, 0,4 milyon dolar ve 0,1 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

XRP, 0,5 milyon ABD doları değerinde giriş elde etti ve şu anda 16 haftalık bir giriş döneminde bulunuyor. Bu süreçte yönetim altındaki varlıkların (%12) payını temsil ediyor. XRP’nin yönetim altındaki varlıkları yıl başından bu yana %127 artış gösterdi.”

(Visited 10 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Spot Bitcoin ETF: Kripto piyasasına etkisi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz