Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaEditörün SeçimleriBitcoin ve Kripto gibi Risk Varlıkları Ne Zaman Yükselecek? Analist Raoul Pal...

Bitcoin ve Kripto gibi Risk Varlıkları Ne Zaman Yükselecek? Analist Raoul Pal Yorumladı

Bitcoin ve Kripto gibi Risk Varlıkları Ne Zaman Yükselecek Analist Raoul Pal Yorumladı

Goldman Sachs eski yöneticisi Raoul Pal, mevcut makro ekonomik zeminin Bitcoin ve kripto gibi riskli varlıklar için çekici görünmeye başladığını söyledi.

Analist, Real Vision’daki yeni bir oturumda, yatırımcı duyarlılığının mevcut durumda aşırı korku içinde olduğunu ve bunun, risk varlıklarının beklenmedik şekilde bir yükselişe geçmesi için katalizör olabileceğini söyledi.

Tek bildiğim, insanların olumsuz duygular kaydettiği. Daha öncesinde hiç görmediğim kadar olumsuzlar… Süper olumsuzlar.

 

Bu nedenle bence acının yolu aşağı inmek, daha fazlasını kısarak emmek ve sonra daha yükseğe yırtmak. Tahvil getirileri, sonunda iş çevrimi için yeniden birleşmeye başladıklarında düşmeye başladığı için daha da yüksek olacaktır.

Analiste göre, satıcılar şimdilerde alıcıları ezdiği için tahvil piyasası yıkıldı, ancak Pal, kurulumun FED’i sonunda para politikalarını gevşetmeye motive edebileceğini söyledi.

Artık likidite azlığının bir işlevi çünkü piyasada kimse yok; sadece satıcılar var. Çok büyük sorunlara yol açacağını düşünüyorum. Bu sonunda cevabı yaratacak ve her şeyin cevabı her zaman daha fazla çıngıraklı. İngiltere bunu gösterdi: daha fazla çıngırak, daha fazla para bas [ve] bizi bu sorundan kurtar.

 

İnsanlar kırılana kadar yürüyüşe devam edeceklerini söylediklerinde, daha çok çıngırağı kırdığında. Tüm sistem şimdi daha çok çıngırak olan tek bir çığlık için ayarlandı, muslukları tekrar açın.

Analist, merkez bankalarının muslukları tekrar açtığı zaman, Bitcoin ve kripto paralar gibi varlıkların toparlanabileceğini vurguladı.

Üzücü ama, durum budur; ancak bunu lehinize çevirebilirsiniz. Avantajınıza göre işlem yapmak, bu değişimin ne zaman geldiğini ve riskli varlıklar için ne yaptığını anlamaktır.

(Visited 117 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  BTC, SOL ve ADA fiyatı nereye gidiyor?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz