Pazar, Mayıs 22, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriBitcoin için bu metrik yükselişe işaret ediyor

Bitcoin için bu metrik yükselişe işaret ediyor

Bu fraktal Bitcoin için yeni yükselişe işaret ediyor

Santiment tarafından sağlanan zincir üstü verilere göre, USDT cüzdan aktivitesinde yaşanan önemli düşüş, yeni bir Bitcoin rallisinin piyasaların beklediğinden daha erken başlayabileceğini ortaya koyuyor.

Tarihsel korelasyon

Metriğe göre, Bitcoin tarihsel olarak USDT cüzdanlarının azalan aktivitesi ile ilişkilidir. Grafikte görüldüğü gibi, yeni ATH’ye giden son Bitcoin yükselişini hızlı bir USDT aktivite düşüşü izledi.

Şu anda USDT cüzdanlarının etkinliği de diğer dönemlere kıyasla nispeten düşük olarak kabul edilebilir. Sağlanan verilere göre, USDT cüzdanları şu anda Bitcoin’in 10.000 doların altında işlem gördüğü 20 Şubat 2020’deki kadar aktif.

Korelasyon, USDT cüzdan  aktivite artışının ardından piyasada artan satış baskısı ile açıklanıyor.

Ralli sonrası göstergeler

Piyasada, yeni ralliyi takip etme veya bir şekilde tahmin etme eğiliminde olan çok sayıda gösterge bulunuyor. İlk ve en yaygın olarak kullanılan, borsa akışlarıdır. Düşüş hissi piyasada kendini göstermeye başladığında, borsalar diğer dönemlere kıyasla büyük giriş hacimleriyle karşı karşıya kalır.

Yatırımcıların çoğunluğunun fonlarını borsalara taşıması, daha fazla kişinin fonlarını taşımasıyla birlikte yaklaşan satış baskısına işaret edebilir. Girişlerdeki ani artıştan sonra, yatırımcılar sabitkoinlerini bir yerden çekmesi gerektiğinden USDT cüzdanlarının etkinliği de artıyor.

Haber yazım anında, Bitcoin 43.601 dolardan işlem görüyor ancak dünkü performansa kıyasla değerinin %1.6’sını kaybetti. Bilindiği üzere, lider kripto para, grafiklerdeki ilk güçlü direnç noktasını kırdı ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmeye başladı.

(Visited 111 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,458.00 0.58%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,976.19 0.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.529265 2.15%
solana
Solana (SOL) $ 50.41 1.37%
xrp
XRP (XRP) $ 0.415047 0.62%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.00 2.82%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.084725 0.18%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.80%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.00012 1.10%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.85 2.92%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.06 2.22%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.22 2.07%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 69.93 1.65%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.433292 0.52%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.648571 1.81%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.09 5.10%